Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Poznań ma boiska sportowe z prawdziwego zdarzenia. Przebudowa Ogrodu Jordanowskiego nr 1

mat. architektów/red. WG

Na terenie Ogrodu Jordanowskiego nr 1 przy ulicy Solnej w Poznaniu powstał wyjątkowy kompleks boisk sportowych wyłożonych niebieskim tartanem. Zaprojektował je zespół architektów z pracowni UGO

Przebudowa Ogrodu Jordanowskiego nr 1 - widok z panoramą miasta. Proj. UGO
Przebudowa Ogrodu Jordanowskiego nr 1 - widok z panoramą miasta. Proj. UGO
Fot. Dawid Majewski

Wszystko zaczęło się od pomysłu. Projekt przebudowy Ogrodu Jordanowskiego nr 1 przy ulicy Solnej w Poznaniu to inicjatywa Zbigniewa Burkietowicza - działacza społecznego i wieloletniego dyrektora Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2. Założeniem projektu, przygotowanego przez zespół z pracowni UGO, było wyeksponowanie tonącej w zieleni, płaskiej wyspy z polami do gry.

Pierwszy etap prac budowlanych obejmował wykonanie boisk sportowych wraz z łączącym je placem, nazwanym w projekcie „sercem”. Cały obszar wyłożono niebieskim tartanem, boiska wyznaczono białymi liniami, a przestrzeń wspólną wzbogacono dodatkowymi grafikami.

Największe boisko jest wielofunkcyjne. Przystosowano je do wymogów 4 dyscyplin sportowych. Mniejsze boisko przeznaczone jest do gry w koszykówkę oraz unihokeja. Oba otoczono siatkowymi piłochwytakami, które zapobiegają ucieczce piłek poza obszar gry.

W sercu kompleksu znajduje się miejsce na rozgrzewkę przed meczem, ćwiczenia, przerwę na łyk wody oraz wypoczynek po wysiłku. Obszar ten działa jako element spajający poszczególne przestrzenie.

---

Projekty: 2016-2017
Realizacja: 2019
Powierzchnia: 1725 m2
Projekty: UGO.COM.PL
Zespół:Hugon Kowalski, Anna Szczepaniak, Paweł Furmanowski, Sonia Dubois
Zdjęcia: Dawid Majewski

    Więcej o:

Skomentuj:

Poznań ma boiska sportowe z prawdziwego zdarzenia. Przebudowa Ogrodu Jordanowskiego nr 1