Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Renzo Piano zaprojektował apartamentowiec przy plaży w Miami na Florydzie

Redakcja Pressland/WG

Zaprojektowany przez Renzo Piano 15-piętrowy apartamentowiec Eighty Seven Park w Miami na Florydzie jest już gotowy. Wnętrza stworzyło paryskie studio RDAI.

Eighty Seven Park w Miami. Proj. Renzo Piano
Eighty Seven Park w Miami. Proj. Renzo Piano
Fot. The Boundary

Niedawno oddano do użytku apartamentowiec Eighty Seven Park w Miami na Florydzie. 15-kondygnacyjny budynek, zaprojektowany przez włoskiego architekta Renzo Piano, stanął na północnym krańcu Miami Beach w dzielnicy North Beach. Jego budowa rozpoczęła się w 2017 roku.

Otoczona tarasami, jasna bryła na planie owalu umieszczona została na potężnych filarach. Dzięki temu zabiegowi udało się uzyskać wrażenie lekkości.

W Eighty Seven Park chcieliśmy uzyskać poczucie braku grawitacji

powiedział Renzo Piano.

Na południu od apartamentowca znajduje się publiczny park o powierzchni 14 hektarów. Od północy do budynku przylega ogród (o powierzchni 0,8 ha), zarezerwowany tylko dla mieszkańców. U podstawy wieży znajduje się odkryty basen. Zaledwie kilka kroków dzieli mieszkańców od piaszczystej plaży.

W Eighty Seven Park znajduje się 68 mieszkań (najmniejsze ma 130 m kw., największe aż 650 m kw.). Ogromne panoramiczne okna zapewniają mieszkańcom widok na otaczającą zieleń i Ocean Atlantycki.

Wnętrza zaprojektowało paryskie studio RDAI (Rena Dumas Architecture Interieure), znane m.in. ze współpracy z marką Hermès.

    Więcej o:

Skomentuj:

Renzo Piano zaprojektował apartamentowiec przy plaży w Miami na Florydzie