Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Ruszyła budowa nowego wieżowca na warszawskiej Woli. Skyreach będzie miał ponad 170 metrów wysokości

WG

Ruszyły prace przy budowie nowego, ponad 170 metrowego wieżowca przy ul. Grzybowskiej na warszawskiej Woli. Projekt budynku o roboczej nazwie Skyreach przygotowywała pracownia Kuryłowicz & Associates.

Wieżowiec Skyreach. Proj. Kuryłowicz & Associates. - Wiz. mat. Kuryłowicz & Associates.

Teren należy do spółki Atrium European Real Estate, która kupiła działkę wraz z projektem od spółki Golub GetHouse. Po kilku latach przekładania prac, na plac wjechały maszyny.

Skyreach: brakujący element

Wieżowiec o wysokości 174 metrów stanie przy ul. Grzybowskiej 59. Budynek będzie ostatnim elementem zabudowy kwartału u zbiegu ulic Grzybowskiej i Wroniej, na którym obecnie znajdują się trzy wysokie budynki: hotel Hilton i dwie wieże Platinum Towers. Wieża zamknie od strony wschodniej pierzeję ogólnodostępnego placu oraz uzupełni pierzeję ulicy Grzybowskiej.

Skyreach: 48 kondygnacji

Wieżowiec będzie miał 48 kondygnacji nadziemnych. Znajdzie się w nim około 900 apartamentów na wynajem. Apartamenty zajmą przestrzeń od piątej kondygnacji. Będą miały zróżnicowaną wielkość i rozmaity standard. Mieszkania można łączyć. Każde wyposażone jest w otwierany panel wentylacyjny. Ostatnie dwie kondygnacje budynku zajmują dwukondygnacyjne penthousy. Do mieszkań będzie można się dostać dwoma windami.

Dwie kondygnacje (drugą i trzecią) zarezerwowano na wspólną infrastrukturę dla mieszkańców: m.in. całodobową recepcją, centrum SPA, siłownią, strefą do jogi, kortem do squasha, salonem wypoczynkowym, pokojem gier oraz przestrzeniami co- workingowymi.

Skyreach na Woli. Proj. Kuryłowicz & Associates - Wiz. mat. Kuryłowicz & Associates

Skyreach: restauracja i usługi

W budynku znajdzie się także ogólnodostępna restauracja oraz powierzchnie usługowe. Będą one zlokalizowane w pasażu w przyziemiu, połączonym z budynkami Platinum Towers. Nad parterem architekci zaproponowali podcień przykryty zadaszeniem, pod którym znajdują się wejścia do budynku. Kondygnacje podziemne zajmuje garaż. Od strony wschodniej umieszczono strefę zaplecza i podjazd dla samochodów i taksówek.

Skyreach: przeplatanka na fasadach

Skyreach ma formę prostopadłościanu o jednolitych w pełni przeszklonych elewacjach z pionowymi elementami, które co drugą kondygnację mogą zmieniać położenie, dając efekt przeplatanki. Pasy stropowe oraz ślusarka zostały zaprojektowana w kolorze ciemnografitowym.

Read more!
Udostępnij

Przeczytaj także

W Poznaniu powstaje apartamentowiec Aura projektu Roberta Koniecznego. Elewację pokryje 140 tysięcy roślin
Maszt w Konstatynowie przez 17 lat był najwyższym obiektem na świecie. Runął w 1991 roku
Skalny amfiteatr na Górze św. Anny - pomnik megalomanii nazistów. To jeden z największych tego typu obiektów na…

Polecane

Warsaw UNIT to pierwszy wieżowiec w Polsce w całości zasilany zieloną energią. Korzysta ze zdalnych farm fotowoltaicznych
Replika Białego Domu na szczycie 34-piętrowego wieżowca w Bengaluru. Wybudował ją indyjski miliarder
The Bridge w Warszawie ma już 40 pięter. To najwyższy wieżowiec budowany obecnie w Polsce

Skomentuj:

Ruszyła budowa nowego wieżowca na warszawskiej Woli. Skyreach będzie miał ponad 170 metrów wysokości

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej