Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

SOHO by Yareal - inwestycja mieszkaniowa z osią parkową autorstwa HRA Architekci

Mat. prasowe/red. WG

Na warszawskim Kamionku powstanie SOHO by Yareal - wielofunkcyjny kompleks łączący docelowo zespół kilkunastu budynków, w których znajdzie się ok. 900 mieszkań oraz przestrzeń usługowo-handlowa. Osią kompleksu będzie park oddzielający przestrzeń mieszkalną od części komercyjnej, która powstanie w zrewitalizowanych, postindustrialnych zabytkach. Projekt budowy kompleksu oraz rewitalizacji i zagospodarowania budynków zabytkowych stworzyła pracownia HRA Architekci.

SOHO by Yareal z lotu ptaka. Proj. HRA Architekci
SOHO by Yareal z lotu ptaka. Proj. HRA Architekci
Mat. prasowe

Kilka dni temu przedstawiciele Yareal, wspólnie z wiceprezydentem Warszawy oraz przedstawicielami projektanta i generalnego wykonawcy wmurowali akt erekcyjny inwestycji SOHO by Yareal. Realizacja projektu oznacza dalszą rewitalizację poprzemysłowej części Kamionka, rozpoczętą dekadę temu. Inwestycja to miastotwórczy projekt zagospodarowania ponad 5 hektarów terenów pofabrycznych, których przeszłość pozostanie obecna w pamiątkowej formie, wkomponowana w nowoczesną zabudowę. Pierwszym etapem realizacji dużego założenia urbanistycznego dla całego kwartału, jest trwająca budowa pierwszego z budynków wielorodzinnych - SOHO 18, w którym znajdzie się 131 mieszkań, sprzedanych już ponad 70%.

Soho by Yareal to nasza flagowa inwestycja. Kompleks, którego budowę dzisiaj rozpoczynamy, będzie łączył wiele uzupełniających się funkcji. Pierwszy z budynków - SOHO 18 - to budynek mieszkalny z usługami w parterze. Kolejne będziemy wznosić wzdłuż ulicy Żupniczej oraz od strony ulicy Mińskiej jako uzupełnienie zabudowy. Ten projekt to coś więcej niż kolejne osiedle mieszkaniowe - to starannie przemyślany nowy kwartał miasta czerpiący klimat i inspiracje ze swojego postindustrialnego dziedzictwa. To nowe mieszkania uzupełnione funkcjami usługowo-handlowymi, które będą służyły nie tylko nowym, ale także wszystkim mieszkańcom okolicy, jak i całej Warszawy. Dopełnieniem nowej zabudowy będzie park linearny oraz pieczołowicie odnowione, historyczne budynki, których wartość nie tylko zachowamy, ale będziemy starali się wyeksponować”

 

powiedział dyrektor generalny Yareal, Jacek Zengteler.
SOHO by Yareal z lotu ptaka. Proj. HRA Architekci
SOHO by Yareal z lotu ptaka. Proj. HRA Architekci
Mat. prasowe

Centralnym punktem kompleksu SOHO by Yareal będzie parkowa oś wschód-zachód, nawiązująca do dawnego przebiegu pofabrycznego układu komunikacyjnego z towarzyszącą zielenią. Ten 200-metrowy park linearny to serce założenia urbanistycznego, miejsce odpoczynku i integracji mieszkańców. Ograniczony ruch samochodowy umożliwi maksymalne wykorzystanie terenu pod rekreację. Zielona oś będzie przechodziła przez cały teren kompleksu, oddzielając część mieszkalną, złożoną z 7 budynków, których wygląd będzie nawiązywał materiałami elewacyjnymi oraz wykończeniem lobby i holi wejściowych do sąsiednich pofabrycznych zabytków. Razem będą tworzyły dobrze skomponowaną całość, dzięki zastosowaniu detali, wykończeń i płaszczyzn z kortenu, betonu architektonicznego oraz cegły

wyjaśnia projektant Soho by Yareal, Błażej Hermanowicz z pracowni HRA Architekci.
Koncepcja urbanistyczna dla kwartału miejskiego na warszawskim Kamionku. Masterplan dla Soho Factory

Największa inwestycja mieszkaniowa w historii Yareal powstanie w kwartale ulic Mińskiej, Chodakowskiej, Żupniczej i Bliskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie SOHO by Yareal znajduje się drugi co do wielkości park w Warszawie - Park Skaryszewski wraz z Jeziorem Kamionkowskim. W odległości kilkuminutowego spaceru, u zbiegu ulic Mińskiej i Stanisławowskiej ma powstać stacja opracowywanej obecnie trzeciej linii metra „Mińska”.

Inwestycja SOHO by Yareal będzie musiała spełnić ambitne wymogi już na etapie planowania. Już od pierwszych faz projektowych projekt poddawany jest drobiazgowej certyfikacji w systemie BREEAM Communities, stosowanym w celu polepszenia, pomiaru i oceny społecznych, ekonomicznych i środowiskowych aspektów zrównoważonego budownictwa.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

SOHO by Yareal - inwestycja mieszkaniowa z osią parkową autorstwa HRA Architekci