Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Tak będzie wyglądał kryty basen w Piasecznie. Rozstrzygnięto konkurs architektoniczny

WG

Kryty basen w Piasecznie, przy ul. Chyliczkowskiej będzie prostą, elegancką bryłą. Konkurs architektoniczny zwyciężyła praca wrocławskiego biura Maciej Popławski Pracownia.

Basen w Piasecznie - zwycięski projekt Maciej Popławski Pracownia
Basen w Piasecznie - zwycięski projekt Maciej Popławski Pracownia
Mat. konkursowe

Niedawno rozstrzygnięto konkurs studialno-realizacyjny na opracowanie koncepcji architektonicznej basenu krytego w Piasecznie przy ul. Chyliczkowskiej. Konkurs organizowany był przez Gminę Piaseczno we współpracy z Oddziałem Warszawskim SARP. Ze względu na sytuację epidemiczną rozstrzygnięcie konkursu odbyło się zdalnie.

Sąd Konkursowy, pod przewodnictwem prof. Ewy Kuryłowicz przyznał trzy nagrody, dwa wyróżnienia i jedno wyróżnienie honorowe. I nagrodę - nagrodę pieniężną oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie pełnej dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim otrzymał Maciej Popławski z biura Maciej Popławski Pracownia z Wrocławia. Zaprojektował on prostą, elegancką bryłę, która świetnie wpisuje się w otaczający park. Jurorzy docenili właściwe ujęcie skale obiektu i przyjęte rozwiązania materiałowe w kontekście lokalizacji nowej inwestycji.

W opinii Sądu Konkursowego czytamy:

Użycie prostych w formie i powściągliwych środków wyrazu, będących we właściwej relacji z sąsiednią zabudową i otaczającą budynek przyrodą, świadczy o wrażliwości i wysokiej kulturze projektowej autora/ów nagrodzonej pracy. Zastosowana siatka modułu konstrukcyjnego 4x4 m stała się podstawą do ukształtowania zarówno czystej w formie bryły budynku, klarownych rzutów jak i eleganckiego układu przestrzennego, w których we właściwych proporcjach i relacjach zawarto program funkcjonalnyobiektu. Na uwagę zasługuje także strefa basenów zewnętrznych, która została właściwie zintegrowana z basenami krytymi przez zastosowanie siatki modułowej i jednorodnego materiału. W opinii Sądu Konkursowego uznanie zyskały także rozwiązania wnętrza obiektu, czyste w swej formie i emanujące spokojem.

Dodatkowo jurorzy przygotowali zestaw zaleceń do pracy konkursowej.

  • II nagrodę zdobył zespół w składzie: NM architekci Tomasz Marciniewicz, Zuzanna Szpocińska, Jerzy Grochulski.
  • III nagroda trafiła do Jarosława Kozikowskiego i Adriana Kozikowskiego

Wyróżnienie otrzymali:

  • Filip Zieliński i Grzegorz Tracz
  • Domino Grupa Architektoniczna Wojciech Dunaj

Wyróżnie Honorowe Sądu Konkursowego otrzymała pracownia ILMM Limited.

Gratulujemy wszystkim laureatom!Więcej informacji i wszystkie nagrodzone prace znajdziecie na oficjalnej stronie konkursu>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Tak będzie wyglądał kryty basen w Piasecznie. Rozstrzygnięto konkurs architektoniczny