Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Targi Rzeczy Ładnych we wrześniu. Dobry polski design i mnóstwo plakatów

Redakcja Pressland/WG/mp

W połowie września, w warszawskim Centrum Koneser, odbędzie się kolejna odsłona Targów Rzeczy Ładnych. Tym razem organizatorzy zapowiadają aż dwa wydarzenia - TRŁ FRESH! i TRŁ PRINT!

Targi Rzeczy Ładnych
Targi Rzeczy Ładnych
Fot. mat. prasowe

Targi Rzeczy Ładnych to impreza odbywająca się cyklicznie od kilku lat. Znakiem rozpoznawczym tego wydarzenia są perfekcyjnie wyselekcjonowani wystawcy - nie ma tu miejsca na bylejakość i przypadkowość. Swoje prace pokazują tu tylko najlepsi polscy projektanci. W jeden weekend - 14-15 września, w jednym miejscu - Centrum Koneser, zbierze się aż 250 wystawców z całej Polski.

Organizatorzy TRŁ FRESH! szczególny nacisk położyli na debiuty, nowe projekty i kolekcje oeaz premierowe produkty. Na targach będzie można znaleźć zarówno początkujące marki, które debiutują przed warszawską publicznością, ale nie zabraknie też nowych kolekcji i premier od ulubionych producentów i projektantów polskiego designu. Przestrzeń wystawiennicza zostanie podzielona na kilka stref tematycznych: meble, lampy, ceramika i szkło, tekstylia, vintage, dzieci, wellnes i akcesoria. Po raz pierwszy powstanie również strefa "rośliny", gdzie pokażą się marki kwiatowe, roślinne i doniczkowe, takie jak Plants for Humans (rośliny zielone), Badylarz - kwiaty cięte w euforii (kwiaty), czy Elementuj (kwietniki) oraz wiele innych.

 

Nie możemy doczekać się spotkania z debiutantami - jesteśmy pewni, że kilkoro podbije gusty odwiedzających. Nasi faworyci to m.in. kolorowe stalowe meble od The Good Living&Co, MUAStudios ze zniewalająco ładną ceramiką, Archizo z Łodzi - twórcy edukacyjnych klocków architektonicznych oraz Simple House, na których stoisku znajdziecie… całe nowoczesne domy! Nie zabraknie też klasyków, nagradzanych i ulubionych marek TRŁ, takich jak Nudo Design, Tartaruga, Hadaki czy Åoomi Design Studio

- mówią Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski, którzy są pomysłodawcami i organizatorami Targów Rzeczy Ładnych.

TRŁ PRINT!
TRŁ PRINT!
Fot. mat. prasowe

14 września Centrum Koneser po raz pierwszy stanie się centrum polskiego plakatu i wszystkiego co związane z papierem - wszystko za sprawą TRŁ PRINT! Prawie 100 znakomitych polskich plakacistów i ilustratorów z całej Polski zaprezentuje swoje prace, grafiki, serigrafie i sitodruki. Obok siebie staną obiecujący debiutanci i gwiazdy polskiej plakatowej sceny, tacy jak Dawid Ryski, Paweł Jońca, Joanna Górska, Jerzy Skakun, czy Bartosz Kosowski. Na ich stoiskach będzie można kupić plakaty zdobywające nagrody na międzynarodowych konkursach, ale też mniejsze ilustracje i rysunki.

TRŁ PRINT! To spełnienie marzeń. Kochamy plakaty i to one są dzisiaj sztuką, którą otaczamy się w naszych domach. W jednym miejscu udało się zebrać czołowych polskich ilustratorów i projektantów reprezentujących wszystkie style i estetyki. Każdy, naprawdę każdy, znajdzie plakat na swoją ścianę - sygnowany, prosto od twórcy

- mówią organizatorzy.

Oprócz klasycznych plakatów i grafik będzie też można znaleźć projekty z mapami, książki, ogromny wybór notesów, nowoczesnych papeterii i akcesoriów związanych z papierem i drukiem. Swoje stoiska przygotują też m.in Fundacja Przekrój, wydająca Kwartalnik Przekrój oraz autorska księgarnia Tajfuny z literatura azjatycką. Nie zabraknie też stoisk z oryginalnymi plakatami i reprintami plakatów z czasów PRL - plakatami filmowymi i reklamowymi najlepszych twórców Polskiej Szkoły Plakatu.

Wydarzeniem specjalnym podczas TRŁ PRINT! będzie wystawa Tribute to Kaja - prezentacja plakatów Ryszarda Kai - zmarłego wiosną klasyka polskiego plakatu, twórcy słynnego cyklu „Polska” - prawdopodobnie najbardziej znanego cyklu graficznego po 1989 roku.

---

TRŁ FRESH! (14-15 września) i TRŁ PRINT! (14 września) odbędą się w Centrum Koneser na warszawskiej Pradze. Wstęp kosztuje 10 zł (na obie imprezy obowiązuje jeden bilet).

Skomentuj:

Targi Rzeczy Ładnych we wrześniu. Dobry polski design i mnóstwo plakatów