Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Warszawskie biuro banku SEB nagrodzone w konkursie Global Architecture & Design Awards 2023

Mat. prasowe / red. WG

Zaprojektowana i zrealizowana przez Colliers Define przestrzeń doceniona została w kategorii Interiors Workplace, jako doskonały przykład harmonijnego połączenia jakości, naturalnych materiałów i innowacji. Warszawskie biuro banku SEB w Fabryce Norblina otrzymało trzecią nagrodę.

Warszawskie biuro banku SEB. Proj. Colliers Define
Warszawskie biuro banku SEB. Proj. Colliers Define
Fot. mat. prasowe

Warszawskie biuro banku SEB: połączenie designu i tradycji

Biuro banku SEB (Skandinaviska Enskilda Banken AB S.A.) w Warszawie idealnie łączy skandynawski design i szwedzką filozofię lagom z industrialnym oraz historycznym charakterem terenu Fabryki Norblina. We wnętrzu biura wykorzystano wysokiej jakości materiały, takie jak: kamień, naturalne drewno, len. Pojawił się też skandynawski mech, który kreuje biofiliczne, bliskie naturze i przyjazne środowisko pracy. Wnętrze emanuje ponadczasowym stylem, gdzie minimalistyczna prostota harmonizuje z elementami polskiego wzornictwa międzywojennego.

Warszawskie biuro banku SEB: elastyczna przestrzeń

Motyw przewodni projektu, „traditionally modern", łączy innowację, twórczość i harmonię. Biuro oferuje elastyczne przestrzenie spotkań, od komfortowych kącików wypoczynkowych po nowoczesne sale konferencyjne. Dzięki zastosowaniu elementów wyciszających, takich jak dźwiękochłonne panele, zasłony i akustyczne ekrany, stworzono środowisko pracy sprzyjające skupieniu i koncentracji. Przestrzeń wejściowa prowadzi do przestronnej kuchni z wyjściem na okalający część biura taras. Obok recepcji znajduje się bar kawowy, inspirowany szwedzką tradycją fika - przerwy kawowej. Kluczową rolę w procesie integracji pracowników odgrywa też sąsiadująca z barem otwarta przestrzeń wspólna, umożliwiająca organizację spotkań oraz wydarzeń firmowych.

Konkurs Global Architecture & Design Awards

Konkurs Global Architecture & Design Awards to prestiżowe wydarzenie w branży architektury i designu. Nagradza innowacyjne i inteligentne podejście, a jego celem jest docenianie wybitnych prac w dziedzinie architektury, a także tworzenie platformy promującej stosowane przez architektów i projektantów strategie, odpowiadające na współczesne globalne wyzwania. Nagroda 2023 dla biura banku SEB to kolejne wyróżnienie, wcześniej projekt doceniony został także w konkursie Global Future Design Awards 2023.

    Więcej o:

Skomentuj:

Warszawskie biuro banku SEB nagrodzone w konkursie Global Architecture & Design Awards 2023