Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Warsaw UNIT pierwszym wieżowcem w Polsce starającym się o certyfikat WELL v2

Redakcja Pressland/WG/mp
Wieżowiec Warsaw UNIT w Warszawie - Fot. mat. Ghelamco

Ghelamco przystąpiło do certyfikacji WELL wieżowca Warsaw UNIT powstającego przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Ma to być pierwszy wysokościowiec w Polsce z prestiżowym certyfikatem w najnowszej wersji systemu WELL v2 Core.

Liczący 202 m wysokości wieżowiec Warsaw UNIT powstaje przy rondzie Daszyńskiego 1 - w samym sercu nowego biznesowego centrum Warszawy. Na 45 piętrach ma powstać 57 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Świetna lokalizacja i wyjątkowa architektura mają być magnesami przyciągającymi kolejnych najemców. Inwestor - Ghelamco, przystąpił do certyfikacji w systemie WELL v2 Core.

W dzisiejszych realiach rynkowych komfortowe i przyjazne pracownikowi biuro to jedno z najważniejszych kryteriów wyboru miejsca pracy, a dla pracodawców – potężne narzędzie HR-owe. Dlatego firmy, którym zależy na przyciąganiu talentów, muszą się w tej kwestii wyróżniać. Zdecydowaliśmy się na certyfikację Warsaw UNIT w systemie WELL, ponieważ jest to jedyny certyfikat na rynku, który stawia bardzo wyśrubowane wymagania w dziedzinie zdrowia i dobrego samopoczucia pracowników

mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.
Wieżowiec Warsaw UNIT w Warszawie - Fot. mat. Ghelamco

Certyfikacja WELL jest skomplikowanym i długotrwałym procesem, prowadzonym indywidualnie dla każdego obiektu, dlatego otrzymanie certyfikatu na wysokim poziomie jest dużym wyzwaniem. Ma on ponad sto głównych kryteriów oceny i setki wymogów, które zakresem obejmują niemal wszystkie aspekty związane z funkcjonowaniem budynku i korzystaniem z niego. Przyporządkowane są one do 10 kategorii: Powietrze, Woda, Odżywianie, Światło, Ruch, Komfort termiczny, Akustyka, Materiały, Umysł oraz Społeczność. Co istotne, wymogi muszą być wdrożone w życie i stale praktykowane. Dlatego aby nie stracić certyfikatu co 3 lata dokonywane są kontrole certyfikowanych obiektów. Oceną zajmują się przedstawiciele International WELL Building Institute™ (IWBI), którzy dokonują niezbędnych pomiarów, weryfikują dokumentację, a także przeprowadzają wizję lokalną. Budynek musi też pomyślnie przejść fazę testów jakości środowiska wewnętrznego: powietrza, wody, poziomów hałasu, oświetlenia, jak również parametrów komfortu termicznego. To wszystko sprawia, że certyfikat cieszy się powszechnym uznaniem i ma status wiarygodnego i prestiżowego.

Read more!

Przypomnijmy, wieżowiec Warsaw UNIT zaprojektowali architekci z Projekt Polsko-Belgijska Pracownia Architektury (to ta sama pracownia, która współtworzyła inną inwestycję Ghelamco - wieżowiec Warsaw Spire). Jak podkreślają inwestorzy, architektura ma odwoływać się do modernistycznego dziedzictwa wzbogaconego nowatorskimi rozwiązaniami.

Podium wieżowca pokryje kinetyczna fasada typu Dragon Skin składająca się z tysięcy ruchomych płytek. Będzie ona w widoczny sposób reagować na każdy powiew wiatru, tworząc na swojej powierzchni niepowtarzalne obrazy modelowane siłami natury.

Planowane ukończenie inwestycji to początek 2021 rok.

Udostępnij

Przeczytaj także

Olszynki Park w Rzeszowie to najwyższy mieszkalny wieżowiec w Polsce. Osiągnął już docelową wysokość - 220 metrów
Rewitalizacja w centrum miasta. Sposób na zahamowanie „pustynnienia”?
W Sieradzu powstanie Centrum Folkloru Województwa Łódzkiego. Budynek i wystawa stała to projekt Nizio Design International

Polecane

Skysawa. W centrum Warszawy powstaje 155-metrowy wieżowiec [WIEŚCI Z BUDOWY]
Powstanie kolejny mieszkalny wieżowiec na warszawskiej Woli. Będzie miał 160 metrów
The Warsaw HUB - pierwszy z dwóch biurowych wieżowców osiągnął docelową wysokość 130 m [WIEŚCI Z BUDOWY]

Skomentuj:

Warsaw UNIT pierwszym wieżowcem w Polsce starającym się o certyfikat WELL v2

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej