Wystawa „Building Soulfulness” Heatherwick Studio trafia do Szanghaju
Po sukcesie w Japonii i Korei Południowej wystawa „Building Soulfulness” Heatherwick Studio trafia do Chin. Od 17 stycznia 2024 roku w Szanghaju będzie można obejrzeć najciekawsze projekty pracowni Thomasa Heatherwicka.
Wystawa „Building Soulfulness” zostanie zaprezentowana w Centrum Kulturalnym w Bund (Bund Finance Center ) – budynku zaprojektowanym przez Heatherwick Studio we współpracy z Foster + Partners. Już sam obiekt, otwarty pod koniec 2017 roku, robi spore wrażenie. Jego znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczna, ruchoma elewacja z trzech przesuwanych zasłon, wykonanych z 675 metalowych rur różnej długości.
Heatherwick Studio, założone przez Thomasa Heatherwicka w 1994 roku, jest cenione za niezwykle innowacyjne projekty. Realizacje pracowni zobaczyć można m.in. w takich miastach jak Nowy Jork, Singapur, Szanghaj i Hongkong. We współpracy z Shangri-La Group na wystawie w Szanghaju zaprezentowane zostaną modele zaprojektowanych przez studio Heatherwick budynków na całym świecie, a także m.in. pełnowymiarowy model samochodu Airo, który oczyszcza powietrze podczas jazdy. Pojawi się także historia spektakularnego dzieła architektury stworzonego przez studio, powstającego właśnie w Szanghaju - Shanghai West Bund Orbit Exhibition Centre. Ten wyjątkowy obiekt przypomina gigantyczną spiralę wznoszącą się w przestrzeni. Inspiracją były przepływające rzeki i dynamiczne ruchy wody. Budynek wtapia się w krajobraz nadbrzeżnego obszaru West Bund, wprowadzając do niego nowoczesny i intrygujący element. Zwiedzający będą mogli obejrzeć jego makietę oraz rysunki przedstawiające m.in galerę i przestrzeń eventową, które wkrótce zostaną otwarte.
Zobacz także: Azabudai Hills - nowa dzielnica Tokio od Heatherwick Studio jest już otwarta>>
Goście wystawy za pomocą makiety i filmów będą mogli także odbyć fascynującą podróż po Little Island w Nowym Jorku. Zaprojektowany przez Thomas’a Heatherwick’a park zawieszony jest nad rzeką Hudson na 132 pylonach różnej wysokości przypominających grzyby. W parku poza zielenią znalazło się miejsce na małą architekturę, sceny, amfiteatr z widokiem na rzekę, tarasy widokowe i lokale gastronomicznych.
Heatherwick zaprasza również w niebanalny sposób do dyskusji na temat kształtowania się miast. Każdy z odwiedzających wystawę będzie mógł odpowiedzieć na proste pytania (np. "Które budynki sprawiają, że czujesz się dobrze, po prostu przechodząc obok nich?”) na gigantycznym zwoju o średnicy 1,6 m. W ten sposób wystawa przekształca się w miejsce do kreatywnej dyskusji i badań, dokumentując potrzeby i inspiracje ludzi dla miejsc, w których żyją.
Wystawa była już prezentowana w Japonii i Korei Południowej. Obejrzało ją ponad 100 tys. gości. Jej kuratorem jest Mami Kataoka z Muzeum Sztuki Mori.
- Więcej o:
Humanistyczny modernizm. Maciej i Stanisława Nowiccy - wystawa w siedzibie ONZ w Nowym Jorku
Wystawa szkiców Roberta Koniecznego w Szybie Miedzianka
Tak zaaranżowano wystawę Sainera w Gdańsku. To dzieło pracowni Biuro Kreacja
Wystawa "Warstwy" - JEMS Architekci w Architektur Galerie Berlin
37 pracowni chce zaprojektować rozbudowę Muzeum Architektury
Shinchintaisha. Procesy nietrwałości – nowa wystawa w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Poznaj historię Nakagin Capsule Tower
Zabytkowa Elektrownia Karola Scheiblera w konkursie LEGO IDEAS
Konkurs „Roca One Day Design Challenge” 2024 – kreatywne projekty młodych designerów nagrodzone!