Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wystawy towarzyszące TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! 3-4.09.2022 r.

mat. prasowe

Największe wrześniowe targi designu w Polsce wracają! Aż 200 wystawców, najlepszy nowy design i współczesne polskie plakaty - to podwójna edycja Targów Rzeczy Ładnych, czyli TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT!, która 3 i 4 września wypełni halę EXPO XXI w Warszawie!

TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! 3-4.09.2022 r.
TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! 3-4.09.2022 r.
mat. prasowe

Najnowsza edycja będzie obfitowała w wydarzenia towarzyszące, wśród nich: spektakularna wystawa “SZPUNAR.”, prezentująca zjawiskowe obrazy jednego z najbardziej znanych polskich projektantów Nikodema Szpunara, wystawy “HACK THE PROCESS” i “PAGED SKLEJKA” - pierwszy wspólny projekt Targów Rzeczy Ładnych i prestiżowej uczelni School of Form Uniwersytetu SWPS, oraz HAKOBO “ NADMORSKIE SUWENIRY”.

WYSTAWA “SZPUNAR.”

Ozdobą wrześniowego weekendu z TRŁ będą cztery unikatowe, premierowe wystawy! Po pierwsze - “SZPUNAR.” - jeden z najbardziej znanych i rozchwytywanych projektantów mebli w Polsce w Polsce specjalnie na Targi Rzeczy Ładnych przygotował spektakularną prezentację swoich malarskich projektów. Obrazy Nikodema Szpunara to fenomen ostatnich miesięcy - wyraziste, niezwykle plastyczne i ekspresyjne, malowane jednym pociągnięciem kształty, zachwycają formami i przebojowością. Są tak plastyczne, że aż trudno uwierzyć, że powstały jednym ruchem, jednym gestem i nie są tworem komputerowych eksperymentów. Są autorskie i wyraziste, oszałamiają kolorami, gradientami, cieniami.

Te kształty układają się w spektakularną wizualną symfonię. Czerpią z malarskiej tradycji, a jednocześnie są wybitnie  współczesne. Bawią się z nami, nie pozwalają oderwać wzroku, zachęcają do szukania fałszywych nut. I to jest ich niezwykła siła - nieprzewidywalność i nieperfekcyjność. Te formy i kolory zdają się żyć własnym życiem. Mienią się odcieniami zieleni, różu czy brązów. A jednocześnie są wspaniale zaprojektowane i wypracowane. Podczas TRŁ wszystkie pokazane dzieła będzie można kupić - także unikalne, 10-metrowe(!) szarfy malowane ręcznie specjalnie na to wydarzenie. 

WYSTAWY “HACK THE PROCESS” i “PAGED SKLEJKA”

Tegoroczna edycja Targów Rzeczy Ładnych to pierwsza odsłona współpracy TRŁ ze School of Form Uniwersytetu SWPS. W hali EXPO XXI będzie miała premierę wystawa szykowana na Vienna Design Week. To "HACK THE PROCESS” - efekt eksperymentów studentów School of Form, którzy za zadanie dostali stworzenie porcelanowych misek w sposób kwestionujący niezmienny od 200 lat sposób ich wytwarzania. Efekt? Miski cieńsze od najcieńszej chińskiej porcelany, porowate i zatrzymujące wodę, strukturalne i przypominające makaron, wreszcie stopione jak pozostałości po wybuchu wulkanu. Efekty tego fascynującego pojedynku człowieka (i robota!) z materią będzie można zobaczyć tylko na TRŁ FRESH! x PRINT! Druga wystawą przygotowaną przez School of Form Uniwersytetu SWPS jest “PAGED. SKLEJKA”. Zobaczycie na niej przedmioty, które studenci SWPS stworzyli z przemysłowych odpadów produkcji sklejki. Czy udało im się wykorzystać niechciane materiały i stworzyć z nich nowe, praktyczne meble? Efekty do zobaczenia już 2-4 września!

“HACK THE PROCESS”
“HACK THE PROCESS”
mat. prasowe
“PAGED SKLEJKA”
“PAGED SKLEJKA”
mat. prasowe

WYSTAWA “NADMORSKIE SUWENIRY”

Po raz pierwszy w Warszawie, po raz pierwszy na Targach Rzeczy Ładnych będzie można zobaczyć także HAKOBO i jego “NADMORSKIE SUWENIRY”! Hakobo - czyli Jakub Stępień to świetny łódzki projektant graficzny, wykładowca ASP, jeden z 50 najważniejszych plakacistów na świecie wg książki „New Masters of Poster Design: Poster Design for the Next Century” Johna Fostera. Współpracował z NOSPR, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki/Zachęta National Gallery of Art, Instytut Adama Mickiewicza,  Muzeum Plakatu w Wilanowie. Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie, Łódź Design Festival czy Netflix.

Jeśli na TRŁ przyjedziecie prosto z wakacji nad morzem, to jesteście w temacie. Nieważne gdzie byliście - nad Bałtykiem, czy nad Adriatykiem - nadmorskie kurorty to morderczy slalom między stoiskami z wakacyjnymi pamiątkami made in China. Z każdej strony atakują plastikowe muszelki, plażowe gadżety, reprodukowane hurtowo krajobrazy, magnesiki i żarty z wąsem. Czy może być inaczej? "NADMORSKIE SUWENIRY" to graficzna odpowiedź, to wizualna odsiecz! To nadmorskie symbole i skojarzenia w nowym wydaniu. To cała kolekcja nadmorskich pamiątek, które zachwycają prostotą, smakiem, pomysłowością. To jakby całkowicie nowy branding Bałtyku! Będą plakaty, będą koszulki, będą kubki - po prostu cały nadmorski kramik z suwenirami, które naprawdę fajnie mieć w domach. Wszystko do kupienia, wszystko jakby wyjęte z TRŁ!

“NADMORSKIE SUWENIRY”
“NADMORSKIE SUWENIRY”
mat. prasowe
“NADMORSKIE SUWENIRY”
“NADMORSKIE SUWENIRY”
mat. prasowe
“NADMORSKIE SUWENIRY”
“NADMORSKIE SUWENIRY”
mat. prasowe

Wszystkie informacje o wydarzeniu TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! ukazują się na bieżąco na stronie internetowej targów www.targirzeczyladnych.pl i w kanałach TRŁ w mediach społecznościowych.

Targi Rzeczy Ładnych to największe targi niezależnego designu w Polsce. Od 9 lat impreza promuje i przyciąga najlepsze marki, projektantów i ilustratorów, a każdą edycję odwiedza ok. 10 tysięcy osób. Targi Rzeczy Ładnych to wyjątkowa selekcja polskich marek i przegląd najnowszych trendów. Podczas wydarzeń odbywają się liczne wystawy, spotkania i projekty specjalne, a udział w TRŁ stał się ważnym znakiem jakości. TRŁ to także edycje tematyczne, poświęcone m.in. plakatowi i ilustracji (TRŁ PRINT!) oraz ceramice (TRŁ CERAMIKA!). Marka TRŁ to także portal targirzeczyladnych.pl i największe branżowe profile w mediach społecznościowych.

TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT!

  • 3-4 września, godz. 11-19
  • EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 14/16, Warszawa
  • Bilety 10 zł (obowiązuje wspólny bilet na TRŁ FRESH! I TRŁ PRINT!)

Więcej informacji:

  • targirzeczyladnych.pl
  • facebook.com/targirzeczyladnych
  • Instagram.com/targirzeczyladnych
    Więcej o:

Skomentuj:

Wystawy towarzyszące TRŁ FRESH! x TRŁ PRINT! 3-4.09.2022 r.