Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Żelbetowa konstrukcja Warsaw UNIT ukończona. Wieżowiec ma już 196,4 m a będzie jeszcze wyższy

Mat. prasowe/red. WG

Zakończyły się prace nad żelbetową konstrukcją wieżowca Warsaw UNIT na warszawskiej Woli. Kolejnym krokiem będzie montaż stalowych konstrukcji z podestami pod instalacje techniczne.

Wiecha na wieżowcu Warsaw UNIT
Wiecha na wieżowcu Warsaw UNIT
Mat. Ghelamco

Powstający przy rondzie Daszyńskiego wieżowiec Warsaw UNIT, zaprojektowany został przez Polsko-Belgijską Pracownię Architektury (współautorów stojącego nieopodal wieżowca Warsaw Spire). Warsaw UNIT, realizowany przez belgijską firmę Ghelamco, to najwyższy wieżowiec w nowej biznesowej dzielnicy Warszawy (dla porównania Skyliner będzie miał 195 metrów a Generation Park 180 metrów). Po ukończeniu będzie również jednym z najwyższych budynków w Polsce.

Zobacz także: Najwyższe wieżowce w Warszawie. Gdzie jest ich najwięcej? Które są w budowie?>>

Warsaw UNIT na 45 piętrach zapewni w sumie 57 tys. mkw.  powierzchni biurowej. Konstrukcja budynku osiągnęła właśnie 196,4 m, a na szczycie zawisła symboliczna wiecha. Po zamontowaniu na budynku stalowych konstrukcji z podestami pod instalacje techniczne jego wysokość osiągnie 202 metry.

Wieżowiec Warsaw UNIT nocą
Wieżowiec Warsaw UNIT nocą
Mat. Ghelamco

Choć budowa jeszcze trwa, Warsaw UNIT już teraz robi wrażenie. Smukła elegancka bryła wieżowca stanęła pomiędzy ulicą Prostą a Pańską. Jego podium pokryła niezwykła elewacja przypominającą łuski. To tak zwana „smocza skóra” – rodzaj kinetycznej fasady zbudowanej z tysięcy płytek, które reagują na każdy powiew wiatru. Dzięki temu codziennie prezentuje się inaczej, w zależności od siły i kierunku wiatru.

Więcej o "smoczej skórze" na wieżowcu Warsaw UNIT przeczytacie tu>>

Imponująco będzie wyglądać również hol wieżowca. Dzięki odpowiedniemu doborowi fasady będziemy mieli wrażenie przenikania się ruchu ulicznego z życiem toczącym wewnątrz budynku. W parterze przewidziano też miejsce na lokale usługowe i gastronomiczne, dostępne dla wszystkich z poziomu ulicy.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Żelbetowa konstrukcja Warsaw UNIT ukończona. Wieżowiec ma już 196,4 m a będzie jeszcze wyższy