Nowa atrakcja Londynu: Endless Stair - schody, które nigdy się nie kończą

Z przedziwnej instalacji będzie można podziwiać panoramę miasta

W Londynie od 14 do 22 września, odbędzie się Festiwal Designu. Jedną z głównych atrakcji ma być konstrukcja Endless Stair, składająca się z połączonych kondygnacji schodów o surrealistycznej formie, wykonanych z laminowanych paneli z tulipanowca amerykańskiego. Z sięgającej kilku pięter instalacji będzie można podziwiać widoki na Millenium Bridge i galerię Tate Modern.

Pomysłodawcą projektu jest architekt Alex de Rijke, założyciel studio dRMM i dziekan Wydziału Architektury londyńskiej Royal College of Art. Instalacja Endless Stair, oprócz tego, że zapewnia doskonały widok na Tamizę i zabytki Londynu, ma również ukazać potencjał tkwiący w panelach wykonanych z drewna tulipanowca amerykańskiego. Surowiec ten umożliwiaj szybkie konstruowanie budynków przyjaznych środowisku. Alex de Rijke określił nawet drewno mianem „nowego betonu” i przewiduje, że będzie ono dominującym materiałem budowlanym XXI wieku.

Ta ambitna instalacja stanie się punktem odniesienia i miejscem spotkań, leżącym na jednej osi z londyńskim Millenium Bridge - zapewnia Alex de Rijke z dRMM.

Drewno tulipanowca amerykańskiego będzie kontrastowało z kamienną fasadą Katedry św. Pawła i otaczającymi je szklanymi biurowcami. Z kolei intrygująca geometria instalacji stworzy iluzje optyczne przywołujące na myśl grafiki holenderskiego artysty Mauritsa Cornelisa Eschera.

Festiwal Designu w Londynie to jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie. Jego pierwsza edycja miała miejsce w 2003 roku. Na program festiwalu składa się ponad 300 wydarzeń i wystaw.

WIZUALIZACJE>>

c

więcej o Festiwalu Designu w Londynie przeczytasz na stronie www.londondesignfestival.com

Więcej o:
Komentarze (2)
Nowa atrakcja Londynu: Endless Stair - schody, które nigdy się nie kończą
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: mk22

    Oceniono 5 razy 5

    W Gorzowie też są schody do nikąd ;)

  • evergreen111

    Oceniono 3 razy 3

    Stojąc tuż obok na trawie, mamy identyczny widok na Tate Modern i praktycznie taki sam na Millenium Bridge. A już NA PEWNO wejście na schody nie da nam widoku na panoramę miasta, bez żartów proszę. Tak jak teraz, zobaczyć będzie można jedynie oba brzegi Tamizy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX