Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Solarne drzewko naładuje twojego smartfona

red

Ten niezwykły mebel miejski stanął w centrum Belgradu. Służy nie tylko do odpoczynku lub jako schronienie przed deszczem. To także niekonwencjonalna ładowarka do telefonu albo tableta... Hit czy kit?

Zaprojektowana przez Miloša Milivojevića ławka (Strawberry Tree Black) stanęła w parku Tašmajdane.  Ławka-drzewko umożliwia naładowanie telefonów komórkowych i tabletów dzięki panelom słonecznym. W oparciu ławki można znaleźć przeróżne końcówki, tak by każdy znalazł odpowiednią dla swojego przenośnego urządzenia.

Nie bez znaczenia jest lokalizacja ławki. Mimo, że jest produktem sztucznym, to razem z otaczającymi ją drzewami spełnia pożyteczną funkcję. Naturalne drzewa dostarczają ludziom tlenu, a drzewko Milivojevića, darmowej i czystej energii. Ma to przypominać o potrzebie dbania przez człowieka o środowisko naturalne.

Wysokie na trzy i pół metra stalowe drzewko ma też świadczyć o sile energii słonecznej, zaś możliwości jakie stwarza i konstrukcja przypominająca pień oraz gałęzie, mają sprawić, że drzewko, mimo iż jest sztuczne, to doskonale odnalazło się w prawdziwym parku.

Skomentuj:

Solarne drzewko naładuje twojego smartfona