Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Solarne drzewko naładuje twojego smartfona

red

Ten niezwykły mebel miejski stanął w centrum Belgradu. Służy nie tylko do odpoczynku lub jako schronienie przed deszczem. To także niekonwencjonalna ładowarka do telefonu albo tableta... Hit czy kit?

Solarne drzewo w Belgradzie
Solarne drzewo w Belgradzie
fot. Miloš Milivojević

Zaprojektowana przez Miloša Milivojevića ławka (Strawberry Tree Black) stanęła w parku Tašmajdane.  Ławka-drzewko umożliwia naładowanie telefonów komórkowych i tabletów dzięki panelom słonecznym. W oparciu ławki można znaleźć przeróżne końcówki, tak by każdy znalazł odpowiednią dla swojego przenośnego urządzenia.

Nie bez znaczenia jest lokalizacja ławki. Mimo, że jest produktem sztucznym, to razem z otaczającymi ją drzewami spełnia pożyteczną funkcję. Naturalne drzewa dostarczają ludziom tlenu, a drzewko Milivojevića, darmowej i czystej energii. Ma to przypominać o potrzebie dbania przez człowieka o środowisko naturalne.

 

Solarne drzewo w Belgradziefot. Miloš Milivojević

Wysokie na trzy i pół metra stalowe drzewko ma też świadczyć o sile energii słonecznej, zaś możliwości jakie stwarza i konstrukcja przypominająca pień oraz gałęzie, mają sprawić, że drzewko, mimo iż jest sztuczne, to doskonale odnalazło się w prawdziwym parku.

ZDJĘCIA>>>

Skomentuj:

Solarne drzewko naładuje twojego smartfona