Nowy król europejskich wieżowców, Mercury City Tower w Moskwie
Budowany od sześciu lat wieżowiec Mercury City Tower osiągnął planowaną wysokość 338,82 metrów. Wyprzedził tym samym inny drapacz chmur - londyński The Shard, który to do tej pory szczycił się mianem najwyższego
Nowy król europejskich wieżowców to dzieło Franka Williamsa. Ma dokładnie 338,82 m wysokości i 75 pięter. Powierzchnia całego gmachu to 174 tys. m kw. Budynek jest częścią tzw. Moskiewskiego City - biznesowej dzielnicy miasta, w której dominuje wysoka zabudowa. Budowa Mercury City Tower rozpoczęła się w 2005 roku i ma trwać do końca 2012.
Przestrzeń budynku będzie zdominowana w większości przez biura i sklepy, natomiast na najwyższych kondygnacjach znajdą się luksusowe apartamenty dla najbogatszych Rosjan.
Mercury City Tower prawdopodobnie tylko kilka miesięcy będzie cieszył się mianem najwyższego w Europie, bowiem już za rok ma zakończyć się (opóźniona przez duży pożar) budowa wschodniej wieży "Federacja-Tower", która ma być wysoka na 360 metrów.
Czy kosztujący miliard dolarów miodowo-złoty wieżowiec ma szansę stać się nowym symbolem Moskwy?
- Więcej o:
Hoshino Resorts Tomamu: surrealistyczne, rozpikselowane wieże w Japonii
Marcin Sadowski o ambasadzie RP w Berlinie: wrażliwa twarz dyplomacji
Centralna Kolej Transandyjska. Jedno z najważniejszych osiągnięć światowej inżynierii jest dziełem Polaka
Nowa siedziba ambasady RP w Berlinie projektu JEMS Architekci
Mies van der Rohe. Zanim stał się ojcem szklanych drapaczy chmur
Wielkie Muzeum Egipskie w Gizie projektu Heneghan Peng Architects. Największe muzeum archeologiczne na świecie
Rozwiązania polskiej marki Aluprof w wieżowcu Flatiron w Nowym Jorku
Rusza akcja “Architekci grają dla WOŚP 2025”! Zapraszamy architektów, projektantów i firmy do udziału w wyjątkowej inicjatywie charytatywnej