Międzyborska 11. Eleganckie osiedle na warszawskiej Pradze

Minimalistyczny kompleks zaprojektowała warszawska pracownia Grupa 5 Architekci

Osiedle "Międzyborska 11" na warszawskiej Pradze zostało zaprojektowane przez stołeczną pracownię Grupa 5 Architekci. Przyszłym lokatorom oferuje 154 mieszkania o średnim i wysokim standardzie wykończenia. Architekci projektując zespół mieszkań chcieli zachować zielony charakter miejsca rozbijając zabudowę na poszczególne budynki oraz wynosząc płytę garażu w taki sposób, by całkowicie ukryć jezdne ciągi komunikacyjne.

Dzięki temu zabiegowi powstał "zielony taras", który stał się dodatkową przestrzenią rekreacyjną dla mieszkańców. Projektując poszczególne budynki architekci zastosowali liczne skosy. Mają one kadrować widoki na okolicę i zapewnić optymalne warunki nasłonecznienia mieszkań.

Międzyborska 11źródło: Grupa 5 Architekci

Inwestor zapewnia, że "Międzyborska 11" to także atrakcyjne miejsce do spędzania wolnego czasu. W centralnej jego części powstała strefa zieleni z placem zabaw. W kompleksie znalazło się miejsce na centrum fitness i spa. Powstały też pomieszczenia, w których mieszkańcy będą mogli zostawiać wózki, rowery i inny sprzęt sportowy.

Więcej o:
Komentarze (13)
Międzyborska 11. Eleganckie osiedle na warszawskiej Pradze
Zaloguj się
 • Gość: grosz

  Oceniono 19 razy 13

  Całość oczywiście szczelnie ogrodzona, nawet najlepsze budynki nie stworzą miasta jeśli będą się od niego odcinać

 • esmeralda_pl

  Oceniono 12 razy 10

  Znam to osiedle... Ceny za metr z kosmosu, natomiast całe osiedle wciśnięte między dwa bloki...

 • Gość: 23

  Oceniono 25 razy 9

  Mam juz dość takiej architektury. To są po prostu zwykłe bloki. Sześcienne bryły do których poprzyklejano spore balkony. Użycie szkła na balustrady czy białe elewacje to chyba elementy, które mają przekonać kupujących o unikalności i "apartamentowym" charakterze tego osiedla. Osiedle odcięte od miasta, przyrody. Schematyczne myślenie. Wszyscy trzepią te minimalistyczne klocki wg.schematu" beton+szkło+chrom+drewniane wstawki. Czy studia na architekturze zabijają kreatywność? A może konformizm i strach przed krytyką powodują taką zachowawczość w projektowaniu. Może ktoś spróbuje budować z czerwonej cegły, użyć kopuł, wież, zaprojektować ogrody na dachach. Pomyślcie o przyszłości. Wg. mnie należy ona do naturalnych materiałów, naturalnych form i kształtów i traktowania mieszkańców jako nieodłącznego elementu natury. Przyroda, tereny zielone powinny przenikac się z architekturą i współgrać z nią. W tej chwili buduje się więzienia. Jest to jednak zgodne z mentalnością społeczeństwa: poczuciem zagrożenia, walką z kryzysem, egoizmem. Zimna, odhumanizowana architektura w społeczeństwach skazanych na zagładę. Naprawdę chcecie tracić życie w takich betonowych klatkach z kredytem na 50 lat a przyrode oglądac na Animal Planet? ;)

 • Gość: frejasofia

  Oceniono 7 razy 5

  Projekt raczej przeciętny - wygląda jakby pracownia z jednej strony przestała się wstydzić skośnych dachów (które mogą być fantastyczne, wystarczy się przejechać po Berlinie, itp.), ale z drugiej nagle uznała, że jednak się boi. Może to tylko wynikało z linijki słońca... W każdym razie jako ktoś szukający mieszkania, na pewno nie kupiłabym go w tym budynku ze względu na okna. Ich proporcje są rodem z lat 90., co na pewno nie będzie pomagać w odbiorze wizualnym mieszkania od wewnątrz. "Drewniany" kolor okien też mnie nie przekonuje - powrót drewnianych ram okiennych (co popieram) nie powinien oznaczać, że nie mogą być one białe.

 • Gość: Leszek

  Oceniono 4 razy 2

  Cześć, na tym osiedlu mieszka moja znajoma i jest zadowolona.
  Daleko a jednocześnie blisko do Centrum, obok jeziorko. Czasem do niej wpadam i mi osobiście się podoba. Nie wiem czemu tak narzekacie. Osiedle jak osiedle, jest ok.
  Znajoma nie miała też większych problemów z formalnościami. Ma gdzie zostawić rower i nie obawia się że na drugi dzień zniknie. Moim zdaniem dobrze, że to wszystko się rozrasta.

 • Gość: klaps

  Oceniono 2 razy 2

  Na tym Gocławiu robi się gęsto jak na Kabatach...

 • Gość: bez znaczenia

  Oceniono 2 razy 2

  Elegancja po polskiemu :P uwielbiam

 • giles

  Oceniono 1 raz 1

  cos co wyglada jak typowe bloki z mieszkaniami socjalnymi z siedemdziesiatych latach, jakich mozna pelno spotkac w zachodnich niemczech ma byc synonimem elganckiej architektury???!!!!! czy wyscie w bryle poupadali na glowy???????

  tu ciekawsze niemieckie projekty nagrodzone w 2012: bda-preis-berlin.de/, www.2012.bda-architekturpreis.de/h/,

 • buraczak

  0

  Czekamy teraz na reklamy, graffiti i różnokolorowe płachty balkonowe bo coś nieswojsko troszku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX