Apartamenty Na Powiślu - osiedle w stylu art deco
Projekt otoczonego trzema parkami osiedla w centrum Warszawy zaprojektowali architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates
Wkraczające w ostatni etap budowy inwestycja Na Powiślu powstaje u zbiegu ulic Kruczkowskiego i Ludnej. Na Powiślu to zespół sześciopiętrowych kamienic, w których znajdzie się 139 apartamentów. Inwestor przygotował cały przekrój mieszkań, od małych liczących 37 mkw. kawalerek do tych kilkupokojowych, których powierzchnia sięga 140 mkw. Projektując osiedle architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates chcieli subtelnie nawiązać do nurtu art déco i warszawskiego modernizmu.
Główne wejście na teren osiedla będzie się znajdować w kamienicy A1, od ulicy Kruczkowskiego. Hol wejściowy i portiernia zostaną zaaranżowane z użyciem szlachetnych odmian kamienia i drewna oraz metali. Wyjątkowego, eleganckiego charakteru osiedla mają dawać elementy dekoracyjne, świetlne sufity, granit i fornir w windach. Mieszkania mają być wysokie na trzy metry, w każdym pojawią się duże, drewniane okna. Częścią inwestycji jest też pięciopiętrowy biurowiec, który będzie osłaniał osiedle od strony ul. Ludnej.
Jak mówią autorzy projektu arch. Ewa Kuryłowicz oraz arch. Goncikowski:
Budynki zostały potraktowane jako metafora żywych organizmów: koegzystują ze sobą i z przyrodą, reprezentowaną na tym terenie przez piękne parki. Odsunięte od siebie domy stanowią kompozycyjną całość - zapewniają dobrą ilość światła i oferują dużą dozę intymności dla poszczególnych apartamentów. Delikatną granicę pomiędzy przestrzenią zewnętrzną, opisaną drzewami, liśćmi i przebijającym przez korony drzew słońcem, a wnętrzem budynków podkreślają ażurowe przesłony na elewacji.
Warszawskie Powiśle to dzielnica, w której czerpać można zarówno z tradycji architektury industrialnej, jak i modnej przed II wojną tendencji art déco. Echem tych tradycji i nawiązaniem do nich jest kamień podbić bramowych, uszlachetnione elementy metalowe, jak też proporcje holi wejściowych. Zespół apartamentów Na Powiślu, w naszej intencji, poprzez swoją architekturę manifestuje wyjątkowość dzielnicy. Ułatwia dzięki temu identyfikację mieszkańców z miejscem, w którym będą zamieszkiwać i żyć.
Inwestycja zostanie oddana do użytku wiosną 2014 r
- Więcej o:
Nowy Mokotów. Osiedle dla "białych kołnierzyków"
Nowy Świat Bis. Miejska plomba przy dawnym Domu Partii [WIZUALIZACJE]
Wolf Bracka: nowy dom towarowy wzbudza kontrowersje
Plac Szembeka po remoncie [ZDJĘCIA]
Jankowa Żagańska: wieża ciśnień. Zaprojektował ją Otto Bartning - współtwórca Bauhausu
Podwarszawski Dom z Obróconym Sercem od Z3Z ARCHITEKCI z nagrodą ICONIC AWARDS 2024
W Brennej pod Starym Groniem powstanie duży kompleks hotelowo-konferencyjno-rekreacyjny
Rubra - domy w czerwieni w Straszynie. Współczesna interpretacja historycznej zabudowy regionu