Opuszczony budynek przy Sobieskiego 100 w Warszawie. Zaglądamy do środka [WIDEO]

red, warszawa.gazeta.pl

Od kilku lat warszawiacy zastanawiają się co skrywa należący do Rosji, opuszczony budynek przy ul. Sobieskiego 100 na Mokotowie. Grupa eksploratorów Urbex Polska dostała się do środka i nakręciła kilkuodcinkowy serial. Publikujemy jego najnowszą, trzecią część

1 z 1
Fot. Urbex Polska

Budynek przy ul. Sobieskiego zbudowany został na początku lat 80. W najniższym miejscu ma on 3 piętra, natomiast w najwyższym 10. Początkowo mieszkali w nim radzieccy dyplomaci. Od początku lat 90. budynek miał być pusty. Jak się okazało eksploratorzy znaleźli w środku ślady świadczące o tym, że ktoś korzystał z niego jeszcze kilka lat później.

Dowodzą tego znalezione przedmioty: rosyjskojęzyczne gazety z 2005 r. i kalendarze z 2004 r. Być może ślady te pozostawili bezdomni, jednak ci nie mogą tak łatwo dostać się do środka. Wejścia do budynku pilnują kamery i ochroniarze.

Podczas eksploracji trzymamy się jasnych zasad - w żaden sposób nie włamujemy się do budynku, nie wyważamy drzwi, nie zabieramy też żadnych przedmiotów, tylko je nagrywamy - powiedział warszawskiej Gazecie Marek Słodkowski z Urbex Polska.

O budynek od kilku lat zabiega Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Apartamentowca nie udało się też przejąć urzędowi miasta, które nie otrzymuje podatków za dzierżawę gruntu.

Skomentuj:

Opuszczony budynek przy Sobieskiego 100 w Warszawie. Zaglądamy do środka [WIDEO]