Rozbudowa gdańskiego lotniska ukończona [ZDJĘCIA]

W Gdańsku dobiegły końca prace nad rozbudową terminalu T2. pasażerowie mogą już korzystać z powiększonego budynku, nowych rękawów pasażerskich oraz nowego układu drogowego wokół lotniska. Wszystkie prace zwiększyły przepustowość rębichowskiego portu do 7 milionów pasażerów rocznie.

Rozpoczęta na początku 2014 roku rozbudowa lotniska właśnie dobiegła końca. Tym samym, port uzyskał swój planowany na początku docelowy rozmiar.

Pierwotnie projekt został okrojony - pojawiły się problemy z własnością gruntu i wywłaszczeniem właścicieli. Dlatego hala terminalu została zmniejszona, aby zdążyć z budową na Euro 2012. Teraz udało się powiększyć budynek do pierwotnie planowanych rozmiarów.

Pierwsi podróżni korzystają już z powiększonej o ok 1/3 hali, nowych rękawów pasażerskich oraz nowego układu drogowego. Wybudowano także łącznik z właśnie otwartą nową stacją Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. W podziemiach pojawił się także salonik VIP.

Pasażerowie korzystają z udogodnień, jakie oferuje salonik VIP, my w tym czasie dokonujemy odprawy bagażowo-biletowej. Potem podróżny wybiera, czy chce znaleźć się na pokładzie samolotu jako pierwszy czy ostatni i zgodnie z tą preferencją jest dowożony limuzyną - wylicza Michał Dargacz, rzecznik lotniska.

Wszystkie prace mają na celu zwiększenie przepustowości lotniska oraz poprawę komfortu pasażerów. Prace związane z rozbudową kosztowały 150 mln zł.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>>

Więcej o inwestycji czytaj też na: trojmiasto.wyborcza.pl

Więcej o:
Komentarze (10)
Rozbudowa gdańskiego lotniska ukończona [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • Gość: ll

  Oceniono 24 razy 18

  Dekadę temu wysiadłem w Monachium na dworcu autobusowym obok stadionu Allianz Arena, to był inny świat. Nawet przez myśl mi nie przeszło, że Polska będzie potrzebowała niespełna 10 lat, zeby mieć podobny stadion, nowoczesne dworce PKP i lotniska w każdym dużym miescie. Wiem, ze poza dużymi aglomeracjami są obszary biedy a i w miastach jej nie brakuje, ale nigdy nie powiem, że Polska jest w ruinie bo gołym okiem widać jak się zmienia. Obcokrajowcy którzy odwiedzają nasz kraj średnio co dwa trzy lata przecierają oczy ze zdumienia. Miną jeszcze dwie dekady i jestem pewien, że poziom ubóstwa też się zmniejszy. taka jest kolej rzeczy a cierpliwość to największa cnota

 • Gość: klaps

  Oceniono 16 razy 12

  Dach jest dziełem sztuki. Lubię to tradycyjne modernistyczne myślenie o terminalach - że są "latającym" dachem. Reszta - jak to lotniska - anonimowe.

 • Gość: jozue

  Oceniono 13 razy 9

  świetny! dorównuje temu z Wrocka.Obydwa pierwsza klasa,moim zdaniem oczywiście.Brawo

 • Gość: Gość

  Oceniono 8 razy 4

  gejty… :(

 • Gość: MS

  0

  Bardzo mi milo ze w moim rodzimym miescie powstal taki ladny terminal, jedyna mala uwaga jest taka ze wayfinding jest niezbyt czytelny i nie za dobrze rozmieszczony. Poza tym bomba!

 • Gość: Kuba

  Oceniono 3 razy -1

  inwestycja na prawde na poziomie a realizacja filmu słaba, lektor sepleni i mówi za cicho...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX