Jest nowoczesna, lekka i opływowa. Bryła nowego hotelu nad polskim morzem

Polskie kurorty raczej nie kojarzą się z dobrą, nowoczesną architekturą. To raczej mieszanka stylów, chaosu i tego, jak w okresie transformacji wyobrażaliśmy sobie luksus. Na to wszystko nałożył się brak miejscowych planów zagospodarowania i często prowizoryczne rozwiązania, które zostały na lata. Czy nowy hotel w nadmorskim Pobierowie zwiastuje jakościową zmianę architektury wypoczynkowej?

W nadmorskim Pobierowie niedaleko Gryfic powstał nowoczesny czterogwiazdkowy hotel. Jego bryła daleka jest od tego, do czego przywykliśmy w Polskich kurortach. Jest nowoczesna, dynamiczna i wnosi powiew świeżości, z którego kiedyś zawsze słynęły nadmorskie miejscowości. Budynek został zaprojektowany przez duet architektów Piotra Michalewicza i Mateusz Tańskiego.

Architektura hotelu odcina się od tego otoczenia - jest jasna, lekka i opływowa. Szklana fasada przywołuje skojarzenia z falami i wydmami odległej o kilkadziesiąt metrów plaży. Spływając ze szczytu budynku w łagodnych łukach z giętego szkła, zaciera granicę pomiędzy dachem a elewacją, przechodząc w posadzkę otwartego placu przed budynkiem - mówią architekci o swoim projekcie

Elewacja podzielona jest pionowym rytmem przeszkleń odpowiadających wewnętrznemu rozmieszczeniu pokoi hotelowych, z których każdy posiada loggie rozmieszczone pomiędzy jasnymi pasami elewacji. Tylna elewacja powtarza rytm frontu.

Posadzka placu przed hotelem ukształtowana w tym samym rytmie co elewacja i łagodnym łukiem przechodzi w ścianę frontową, a następnie w krzywiznę dachu.

Wnętrze obiektu to 44 pokoje i apartamenty, a także bar i restauracja, gabinety odnowy biologicznej oraz strefa SPA z dwoma basenami oraz saunami. W podziemiu zlokalizowano klub, który w razie potrzeby można zaadaptować na sale konferencyjne.

Więcej zdjęć architektury na stronie fotografa: http://pkrajewski.pl

Hotel w Pobierowie to:
Więcej o:
Komentarze (72)
Jest nowoczesna, lekka i opływowa. Bryła nowego hotelu nad polskim morzem
Zaloguj się
 • Gość: Pluto

  Oceniono 38 razy 30

  Bryła super. Ale nieźle kontrastuje z tym brudnym Kaczorem Donaldem, przetartą Myszką Miki i całą okolicą na jednym ze zdjęć. Ciekawe jak się tam odnajdą :D

 • Gość: Turysto

  Oceniono 21 razy 11

  Zbudowali to? Ze 3 lata temyu stały tylko wizualzacje. To teraz zajadając się golonką w pobliskich jadłodajniach mozna bedzie się napatrzec

 • Gość: jan

  Oceniono 37 razy 11

  Projekt piękny ale kompletne nieporozumienie co do umiejscowienia.Urbaniści mają takie rzeczy jak harmonia krajobrazu kompletnie w dupie.

 • Gość: miu

  Oceniono 58 razy 10

  Budynek jest bardzo ciekawy. Tylko... jak sie komponuje z okoliczna architektura???
  Czy pasuje do otoczenia?

  Pobierowo może i będzie przez zarabiac jako rybacka wioska, blisko natury, itepe. Tymczasem, ten swietny projekt najlepiej wygladalby... w dzielnicy nowoczesnych biurowcow, a NIE w rybackiej wiosce zyjacej z turystyki. Obce ciało w rybackiej wiosce.

  Lokalne wladze w turystycznych rejonach Francji, Wloch czy Niemiec NIGDY nie dalyby zgody na budowe czegos, co tak DRASTYCZNIE ODBIEGA od charakteru okolicy. To dlatego do kazdego z tych panstw rocznie przyjezdza blisko 90 000 000 zagranicznych turystow. Do Polski - 15 mln. Dopóki nie zaczniemy dbać, zeby Polska byla piekna, nie liczmy na bajońskie dochody jakie przynosi turystyka. Wiekszosc przekroczeń granicy to beda wizyty po jabłka i ziemniaki.

 • Gość: bob

  Oceniono 21 razy 9

  Może i ładny. Ale kompletnie nie pasuje do Pobierowa. Może Kołobrzeg albo Świnoujście...

 • ksass

  Oceniono 16 razy 8

  SUPER! Można powiedzieć, że teraz to otoczenie reszty Pobierowa nie pasuje to budynku.
  oby więcej takich projektów.
  Gratulacje

 • adolfiutin11

  Oceniono 9 razy 7

  Najładniejszy to jest ten chiński hotel we Władysławowie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX