Apartamentowiec Thespian we Wrocławiu

We Wrocławiu kupujesz mieszkanie, a firanki dostajesz gratis. Ten niecodzienny pomysł zastosowali architekci z pracowni Zbigniewa Maćkowa w najnowszej realizacji mieszkaniowej.

Szklany apartamentowiec Thespian zlokalizowany w centrum Wrocławia posiada już zgodę na użytkowanie, trwają ostatnie prace wykończeniowe. W lipcu pojawią się w nim pierwsi mieszkańcy i najemcy.

Projekt pochodzi z wrocławskiej pracowni Maćków Pracownia Projektowa. Główny korpus budowli stanowi uzupełnienie reprezentacyjnego, dziewiętnastowiecznego w charakterze placu, z kolei wyższy element wieżowy wysuwa się w stronę wysokiej zabudowy ulicy Powstańców Śląskich.

Najciekawsza w budynku jest podwójna fasada szklana ze specjalnymi przesłonami przeciwsłonecznymi umieszczonymi między dwiema warstwami aluminiowej ślusarki. Biała tkanina przypomina tradycyjne firanki, jednak w rzeczywistości to ruchomy element fasady zaproponowany przez architektów. Będzie chronił przed nadmiernym nasłonecznieniem. Za pomocą zdalnego systemu sterowania mieszkańcy tych luksusowych apartamentów będą mogli dowolnie przesuwać "firanki". W ten sposób fasada nowego wrocławskiego apartamentowca nigdy nie będzie taka sama...

W tylnej części budynku, ponad strefę cokołu, wytyczono kameralny, wykończony drewnianymi panelami dziedziniec, który otwiera się dwoma dużymi prześwitami na zieleń wypełniającą plac Powstańców Śląskich.

Metr kwadratowy w Thespianie kosztuje 14-15 tys. zł. W ofercie znajduje się cały wachlarz apartamentów od 60-metrowych typu studio po mieszkania z trzema sypialniami, salonem i dwoma łazienkami.

Największy z nich ma 200 m kw. Natomiast najdroższy - kosztuje 2,5 mln zł - jest apartament o pow. 150 m kw. ze 120-metrowym tarasem, znajdujący się na szóstym piętrze budynku. Roztacza się z niego widok na panoramę miasta oraz rondo Powstańców Śląskich.

 

POOGLĄDAJ ZDJĘCIA TRESPIANA >>

 

Zobacz także:

Blokowisko przyszłości?

Zbigniew Maćków był naszym gościem

Znamy najlepszy budynek Europy!

Więcej o:
Komentarze (42)
Apartamentowiec Thespian we Wrocławiu
Zaloguj się
 • Gość: wojtek

  Oceniono 5 razy 3

  gratuluję, bardzo ładny dom.
  krytykantom i pieniaczom proponuję, by przestali się ukrywać pod pseudonimami, tylko pochwalili się własnymi dokonaniami.

 • talking_head

  Oceniono 2 razy 2

  Budynek może nie nowatorski ale bardzo ładny, zgrabny i proporcjonalny.
  Całość może zepsuć odmienny gust mieszkańców, co będzie jak mieszkańcem okaże się zwolennik np. czerwonych zasłon ?

 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz 1

  Mimo szkła przyciężkawe... Kurcze, jakiś taki kloc zrobiony na środku placyku. No takie mam skojarzenia:)

 • marcin.kleofas

  Oceniono 1 raz 1

  Hmm... obejrzyjcie filmik. Ostatnie zdanie: "Cena to około 14 do 15 tysięcy złotych brutto za w pełni wykończony apartament"

  BIORĘ!!!

 • Gość: d

  Oceniono 1 raz 1

  @ krakowiaczek. Wiesz nie zaskoczylem na poczatku ale rzeczywiscie we Wroclawiu jest od kija dobrej architektury Max Berg i mu podobni. A tu taki klops.

 • Gość: pete

  Oceniono 1 raz 1

  wygląda tragicznie. jeden wielki kloc bez proporcji, nie uwzględniający odniesienia do otoczenia. za parę lat będzie straszył jak bloki z czasów komuny.

 • Gość: mariusz

  Oceniono 1 raz 1

  THESPIAN kochani, poprawcie błąd szybko

 • Gość: AN

  0

  piekny i apartamenty bardzo funkcjonalne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX