Perły Polskich Kolei Państwowych [najlepsze dworce TOP 10]

23.08.2012 15:52
Najpiękniejsze dworce kolejowe w Polsce

Najpiękniejsze dworce kolejowe w Polsce AG

O konieczności modernizacji polskich dworców kolejowych mówiło się od dawna. Możliwość pozyskania funduszy europejskich przyczyniło się do coraz liczniejszych remontów, a chęć pokazania się z dobrej strony podczas Euro 2012 przyspieszyło prace na wielu stacjach w całej Polsce. Okazało się, że mamy mnóstwo pięknych dworców!

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (161)
Perły Polskich Kolei Państwowych [najlepsze dworce TOP 10]
Zaloguj się
 • der-rauber

  Oceniono 54 razy 32

  Nasz poznański dworzec nie jest piękny, to przybudówka do centrum handlowego które jakiś "piękny umysł" wpuścił do miasta. Zapraszam, przyjedźcie i oceńcie sami jaki to schajs, z którym co gorsza zostaniemy na jakieś 50-60 lat, o ile się wcześniej nie rozpadnie ta tandeta. Jak przyjedziecie to zobaczcie jak wyglądają perony, są wąskie jak deskorolka i pokryte kostką bauma. Zobaczcie jak ten dworzec jest niedostosowany do potrzeb pieszych, osób starszych i niepełnosprawnych. Efekciarska elewacja może się nawet podobać, ale ten "dworzec" to źle zaprojektowane i nieprzyjazne ludziom gó....

  Przy okazji polecam więcej materiałów na temat tego wybryku:
  jakipoznanglowny.pl/

 • maxxximus31

  Oceniono 35 razy 29

  A gdzie secesyjny dworzec w Bielsku-Białej? :) Swoją droga jeśli patrzeć na dworce wzdłuż dawnych tras cesarskich, to są wykrojone z podobnej - urokliwej, ale w zasadzie jednakiej - sztancy. Bielsko- Tarnów - Lwów itd.

 • hens

  Oceniono 20 razy 20

  A taki piękny stary dworzec w Łodzi Łodz - Kaliska, zniszczono w latach 90 tych. Z pięknego dworca w secesyjnym budynku w którym były restaracje, poczekalnie, fryzjer, łazienki,toalety, a nawet sala kinowa "Non Stop" zrobiono jedną wielką oszkloną zimną poczekalnię z 20 kasami i dwoma babami w nich. Był piękny przytulny dworzec, a wyszła nowobogacka normalna wiocha.
  Teraz pewnie ta sama ekipa architektów wzięła się za Łódź Fabryczną

 • Gość: Tomek

  Oceniono 21 razy 19

  Proszę przekazać licealiście (gimnazjaliście?), który pisał ten artykuł, że "niebyła" pisze się oddzielnie...

 • autostradomaniak

  Oceniono 22 razy 18

  Głupi ten artykuł. Częścią dworca i to najważniejszą z punktu widzenia przejeżdżającego pasażera - są perony. A te poza Wrocławiem, Warszawą Centralną i W-wą Stadion dalej wyglądją tragicznie, również na tych świeżo wyremontowanych dworcach.Normą są paskudne wiaty i tandetna kostka betonowa.

 • druga_tozsamosc

  Oceniono 31 razy 17

  "Gdynia Główna niebyła lubiana" - tak zdolnego dziennikarzynę należałoby zwolnić z pominięciem okresu wypowiedzenia. Mój 7-letni synek napisze "nie była" prawidłowo.

 • Gość: deep

  Oceniono 15 razy 15

  A Bielsko-Biała?

 • wlodekzpoznania

  Oceniono 32 razy 14

  Poznański dworzec najlepiej świadczy o poziomie polskich samorządów. Wszystko niby ładnie, ale wykończenie peronów największej stacji pasażerskiej w Polsce na poziomie stacji gminnej, zejścia na perony z jednymi schodami ruchomymi, zły rozkład przystanków autobusów miejskich, a przede wszystkim BRAKUJE PRZYSTANKU TRAMWAJOWEGO!!! Poznański ZDM chce umieścić przystanek 200 metrów od wejścia do budynku dworca, a ZDM upiera się jeszcze przy budowie przejść podziemnych co wydłuży dojście do dworca do kuriozalnych 350 metrów. Bon Voyage!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX