Moda na Polskę trwa. 10 miast najczęściej odwiedzanych przez turystów zza granicy

Aż sześć z dziesięciu top miast leży nad morzem - wynika z danych porównywarki cen hoteli trivago.pl, która sporządziła zestawienie top kierunków, w których między początkiem lipca a końcem września obcokrajowcy szukali noclegu. Oto pełna dziesiątka

10. Poznań

Pierwszą dziesiątkę najchętniej odwiedzanych miast przez cudzoziemców otwiera Poznań. Co ciekawe miasta nie ma wśród 10 najpopularniejszych miast, które odwiedzają Polacy. Na tym miejscu jest Ustka.

9. Szczecin

Szczecin, ze względu na bliskie sąsiedztwo, odwiedzają głównie Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi przyjeżdżają do Szczecina na wypoczynek jak i na zakupy. Na 9 miejscu miast popularnych wśród Polaków znalazło się położone o 100 km dalej od Szczecina - Świnoujście.

8. Sopot

Cudzoziemcy uwielbiają nadmorskie miejscowości. W ostatnich miesiącach szczególnie często odwiedzali tętniący życiem Sopot. W krajowym rankingu Sopot znalazł się znacznie wyżej, bo na 4 pozycji. Na 8 miejscu znalazło się Mielno.

7. Międzyzdroje

To kolejne z 6 nadmorskich miast, które znalazły się w dziesiątce najpopularniejszych. Międzyzdroje są ośrodkiem wypoczynkowym i turystycznym. W mieście znajduje się siedziba dyrekcji Wolińskiego Parku Narodowego. Popularną letnią imprezą rozrywkową jest organizowany corocznie w lipcu Europejski Festiwal Gwiazd. To wszystko przyciąga turystów zza granicy. Miasto zajęło także siódmą pozycję w rankingu krajowym.

6. Wrocław

Europejska stolica Kultury 2016 przyciąga z roku na rok więcej cudzoziemców, dzięki czemu Wrocław znalazł się na szóstym miejscu najczęściej odwiedzanych miast. Zaskakujące, ale Wrocław nie znalazł się w pierwszej dziesiątce krajowego rankingu popularności.

5. Kołobrzeg

I ponownie obcokrajowców ciągnie nad polskie morze. Pierwszą piątkę otwiera Kołobrzeg. Miasto w krajowym rankingu zajęło wysoką, drugą pozycję.

4. Świnoujście

Przed Kołobrzegiem w rankingu znalazło się Świnoujście. Miasto znalazło się także w pierwszej 10, w rankingu miast najczęściej wybieranych przez Polaków.

3. Warszawa

Trzecim kierunkiem najbardziej popularnym wśród obcokrajowców okazała się Warszawa. Stolicę najczęściej wybierają Niemcy, Szwedzi, Włosi i Anglicy. Warszawa nie znalazła się zaś w rankingu najczęściej wybieranych miast wśród Polaków.

2. Gdańsk

Na drugim miejscu znalazł się Gdańsk, o którego zapytań o nocleg ze strony przyjezdnych było o 44 proc. mniej, niż o miasto, które zwyciężyło w rankingu. Gdańsk najczęściej wybierali Niemcy, Norwegowie, Szwedzi i Finowie.

1. Kraków

Najczęściej wyszukiwanym miastem w III kwartale 2016 roku okazał się być Kraków, który zainteresował najbardziej Anglików, Włochów, Niemców, Hiszpanów, Szwedów i Holendrów.

Więcej o: