Komentarze (33)
Zaloguj się
 • Gość: mlodybambam

  Oceniono 78 razy 78

  Nigdy więcej nie wejdę już na waszą stronę. Wrzućcie jeszcze więcej autoodtwarzających się filmików, to na pewno zachęcicie innych do odwiedzania.

 • ggargi

  Oceniono 28 razy 18

  w tytule: "mieszkają tu prawdziwi szczęściarze" i powinno jeszcze być BOGACZE. Tam gdzie są duże pieniądze to i urbaniści się znajdą i architekci tam gdzie jest taniocha to z budynku wyciska się jak najwięcej samodzielnych mieszkań a z terenu jak najwięcej pod budowę. Okna w okna, mieszkania z otwartą sic! kuchnią ( to nie szczyt nowoczesności a wyłącznie zabieg by sprzedać mniejsze mieszkanie …

 • lech2011

  Oceniono 25 razy 11

  Rankingi zimnych i biuro-podobnych domków widzieliśmy tu już wiele razy.
  Ja poproszę teraz top 10 domków nowoczesnych i przytulnych.

 • wenge1

  Oceniono 29 razy 11

  "Betonowy dom pod Warszawą"
  Zaczynam wnioskować, że podstawowym wysiłkiem architekta nie jest stworzenie wyjątkowego projektu, tylko odpowiednie "ubranie" go w słowa mające na celu ubarwienie efektu końcowego jaki w rezultacie powstaje. Do tego zabiegu służą tzw. słowa klucze. Oszczędny, surowy, minimalistyczny, radykalny, kontrowersyjny, to tylko niektóre słowa, z całej gamy określeń budynku, który w końcowym efekcie nie do końca musi mieć coś wspólnego z wiekopomnym dziełem. Przy takim opisie, klient nie odważy się nawet odezwać, bo zostanie uznany za całkowitego laika, którego opisać można tylko w jeden sposób: "nie zna się".
  A co my tu mamy? Bryłę faktycznie przypominającą bunkier, albo raczej niedokończoną (zaadaptowaną?), wielorodzinną budowlę z wielkiej płyty lat 80-tych, w której wykonano parter- ciąg handlowy nakryty daszkiem, a następnie dobudowano piętro, które swym "ciężarem" powoli wtłacza go w ziemię. Przeciwna elewacja to już tylko bunkier, który nie wiadomo dlaczego nie został schowany w ziemi. Budynek którego określić można dwoma słowami: banalny i zimny. Praktycznie, żadna przesłanka (w tym te o surowości i minimalizmie) oprócz wizji architekta i jego klienta, nie uzasadnia postawienia takiego KLOCA. Zalety? " Elewacja, która nie wymaga dodatkowych zabiegów konserwacyjnych". Tworzący opis, chyba nigdy nie słyszał jakich problemów przysparza "surowy beton", mało tego, na dołączonych zdjęciach już to wyraźnie widać. "Energooszczędność"? Jakże chwytliwe słówko. To raczej zależy od zastosowanych technologii, a nie projektu. Jaki dzisiaj architekt "energooszczędności" nie ma wpisanej na pierwszej stronie w swym słowniku?
  Najpiękniejszy?

 • Gość: Michnik

  Oceniono 19 razy 9

  Brakuje tylko wózka widłowego na podjeździe oraz tablicy informacyjnej co to za magazyn :D

 • blue-sky-0

  Oceniono 9 razy 7

  translucentnego? to nawet wasz słownik na forum to podkreśla jako błąd. to już nie można podstawowych słów przetłumaczyć? żeby mądrzej brzmiało, tak?

 • Gość: Adam

  Oceniono 6 razy 2

  Dom jednorodzinny w Sulistrowicach - rura spustowa od rynny polozona w poprzek opaski domu - czy naprawde nie mozna tego detalu rozwiazac estetycznej - niedopatrzenie w tak cudownym projekcie?!

 • 0721x

  Oceniono 22 razy 2

  twórcy w większości powinni zatrudnić się u antka do projektowania schronów bojowych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX