Współczesne polskie domy mogą być świetne. Najlepsze realizacje [TOP 10]

red
30.09.2016 12:50
A A A
Zardzewiały dom na wrocławskim osiedlu Klecina

Zardzewiały dom na wrocławskim osiedlu Klecina (a4_project)

Niedawno pokazywaliśmy Wam przegląd najlepszych projektów domów jednorodzinnych. Pisaliście w komentarzach, że na wizualizacjach można pokazać wszystko, a rzeczywistość wymusza zmiany. Dlatego prezentujemy 10 wspaniałych polskich domów, które już stoją i udowadniają, że możemy być dumni także z realizacji.
Zobacz zdjęcia (11)

Zobacz więcej na temat:

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (32)
Zaloguj się
 • Gość: mlodybambam

  Oceniono 64 razy 64

  Nigdy więcej nie wejdę już na waszą stronę. Wrzućcie jeszcze więcej autoodtwarzających się filmików, to na pewno zachęcicie innych do odwiedzania.

 • ggargi

  Oceniono 24 razy 16

  w tytule: "mieszkają tu prawdziwi szczęściarze" i powinno jeszcze być BOGACZE. Tam gdzie są duże pieniądze to i urbaniści się znajdą i architekci tam gdzie jest taniocha to z budynku wyciska się jak najwięcej samodzielnych mieszkań a z terenu jak najwięcej pod budowę. Okna w okna, mieszkania z otwartą sic! kuchnią ( to nie szczyt nowoczesności a wyłącznie zabieg by sprzedać mniejsze mieszkanie …

 • lech2011

  Oceniono 20 razy 12

  Rankingi zimnych i biuro-podobnych domków widzieliśmy tu już wiele razy.
  Ja poproszę teraz top 10 domków nowoczesnych i przytulnych.

 • Gość: Michnik

  Oceniono 12 razy 10

  Brakuje tylko wózka widłowego na podjeździe oraz tablicy informacyjnej co to za magazyn :D

 • wenge1

  Oceniono 24 razy 10

  "Betonowy dom pod Warszawą"
  Zaczynam wnioskować, że podstawowym wysiłkiem architekta nie jest stworzenie wyjątkowego projektu, tylko odpowiednie "ubranie" go w słowa mające na celu ubarwienie efektu końcowego jaki w rezultacie powstaje. Do tego zabiegu służą tzw. słowa klucze. Oszczędny, surowy, minimalistyczny, radykalny, kontrowersyjny, to tylko niektóre słowa, z całej gamy określeń budynku, który w końcowym efekcie nie do końca musi mieć coś wspólnego z wiekopomnym dziełem. Przy takim opisie, klient nie odważy się nawet odezwać, bo zostanie uznany za całkowitego laika, którego opisać można tylko w jeden sposób: "nie zna się".
  A co my tu mamy? Bryłę faktycznie przypominającą bunkier, albo raczej niedokończoną (zaadaptowaną?), wielorodzinną budowlę z wielkiej płyty lat 80-tych, w której wykonano parter- ciąg handlowy nakryty daszkiem, a następnie dobudowano piętro, które swym "ciężarem" powoli wtłacza go w ziemię. Przeciwna elewacja to już tylko bunkier, który nie wiadomo dlaczego nie został schowany w ziemi. Budynek którego określić można dwoma słowami: banalny i zimny. Praktycznie, żadna przesłanka (w tym te o surowości i minimalizmie) oprócz wizji architekta i jego klienta, nie uzasadnia postawienia takiego KLOCA. Zalety? " Elewacja, która nie wymaga dodatkowych zabiegów konserwacyjnych". Tworzący opis, chyba nigdy nie słyszał jakich problemów przysparza "surowy beton", mało tego, na dołączonych zdjęciach już to wyraźnie widać. "Energooszczędność"? Jakże chwytliwe słówko. To raczej zależy od zastosowanych technologii, a nie projektu. Jaki dzisiaj architekt "energooszczędności" nie ma wpisanej na pierwszej stronie w swym słowniku?
  Najpiękniejszy?

 • blue-sky-0

  Oceniono 7 razy 5

  translucentnego? to nawet wasz słownik na forum to podkreśla jako błąd. to już nie można podstawowych słów przetłumaczyć? żeby mądrzej brzmiało, tak?

 • Gość: Adam

  Oceniono 5 razy 3

  Dom jednorodzinny w Sulistrowicach - rura spustowa od rynny polozona w poprzek opaski domu - czy naprawde nie mozna tego detalu rozwiazac estetycznej - niedopatrzenie w tak cudownym projekcie?!

 • Gość: wot

  Oceniono 17 razy 3

  Pawilony maszkarony. Szkoda już tu zaglądać.

 • Gość: kokon

  Oceniono 1 raz 1

  drogi łarchitekcie projektancie mistrzuniu i wy szczesliwi mieszkancy........dlaczego ten dom jest tak wsciekle drogi?????????????? modernizm i innne klony np funkcjonalizm i minimalizm miały za zadanie wtorne oczywiscie budowac szybko i tanio atu kupa kasy z przewaga kupy....przeciez tutaj przyszły chłopaki poskecały prety przyjechały grusie i lały lały lały lały betonek potem ogacono to styropianikiem siateczka zaciereczka i biała farbeczka za metr jak wyszedł tauzen ....no pardą tauzen i dwie stowki to caly koszt. poza tym rozplanowanie pomieszczen i ich urzadzenie to zywcem wziete z nieodzalowanego CHarytonowa jezeli obdarlibysmy ten domek z oswietlenia bialej farbki wprowadzilibysmy rytm okien ...nooooooo to panie na tarasie 88 mozna postawic i zamaskowac tymi swojskimi brzozkami i strzelistymi sosenkami......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze artykuły