Ruszyła budowa największego parku wodnego w Polsce

Ruszyła budowa Parku Wodnego w Mszczonowie

Ruszyła budowa Parku Wodnego w Mszczonowie (mat. prasowe)

W Mszczonowie, niedaleko Warszawy, rozpoczął się pierwszy etap budowy Park of Poland, w którym powstanie największy park wodny w Europie Środkowo-Wschodniej, Suntago Wodny Świat. Architektura obiektu nie przedstawia się obiecująco. Po obejrzeniu wizualizacji jawi się jako przyszły kandydat do Makabryły.

W obiekcie zaplanowano trzydzieści zjeżdżalni, o łącznej długości 3,2 km., łaźnie termalne, baseny mineralne, kompleks spa oraz ponad dziesięć różnego rodzaju saun. Inwestycja warta 150 mln euro zakończy się w ciągu dwóch lat i stworzy około 600 miejsc pracy.

Największy park wodny w Europie Środkowo-Wschodniej

Suntago Wodny Świat, będzie obiektem rozrywki o niespotykanej do tej pory skali - największym parkiem wodnym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, a także największym zadaszonym parkiem wodnym w Europie. Obiekt będzie czynny codziennie i może przyjąć do 15 000 osób każdego dnia. Całkowita powierzchnia Suntago Wodny Świat wyniesie 67 000 mkw. Park wodny zostanie wybudowany na 20-hektarowej działce w Mszczonowie, między autostradą A2 a drogą ekspresową S8, w odległości 40 km od Warszawy i 70 km od Łodzi. W Suntago Wodny Świat zaplanowano 2 500 bezpłatnych miejsc parkingowych i ponad 8 000 szafek dla gości.

Kompleks będzie się składał z trzech różnych stref tematycznych:

·         Saunaria - znajdzie się w niej ponad 10 różnego rodzaju tematycznych saun, prywatne gabinety masażu, mineralne baseny zdrowotne oraz solaria.

·         Relaks - goście będą tam mogli zrelaksować się w otoczeniu 700 prawdziwych palm i popływać w krytym basenie o powierzchni 1 000 mkw. oraz w basenie usytuowanym obok ogrodu o powierzchni 20 000 mkw., z otwieranym w słoneczne dni dachem.

·         Wodna dżungla Jamango – zaplanowano w niej ponad 3 km zjeżdżalni wodnych, w tym najdłuższą krytą zjeżdżalnię w Europie o długości 320 metrów. W tej strefie dzieci, dorośli i rodzice będą mogli korzystać z 30 różnych zjeżdżalni oraz rozmaitych akwenów z falami czy na tzw. rwących rzek. Specjalnie dla rodziców z dziećmi zaplanowano wodny plac zabaw.

Oprócz tego w Suntago Wodny Świat przewidziano 5 restauracji oraz 4 bary położone bezpośrednio przy basenach.

ZOBACZ WIZUALIZACJE >>>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
 • Brama Miasta - nowy biurowiec w pobliżu Dworca Łódź Fabryczna 
projekt: medusa group, wykonawca: Skanska Brama Miasta - rdzawy biurowiec obok dworca Łódź Fabryczna
 • Nowe Muzeum Lascaux, projekt: Snohetta we współpracy z SRA Architects Nowe Muzeum Lascaux - oprawa dla prehistorycznych malowideł
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku już otwarte!
Komentarze (4)
Ruszyła budowa największego parku wodnego w Polsce
Zaloguj się
 • Gość: Putin

  Oceniono 2 razy 2

  Będzie niezła wiocha, jak disco polo na Bemowie :)

 • kniazwitold

  Oceniono 1 raz 1

  Nie chcialo sie zbudowac tla do renderingow, to pojechali kontrastem?

  Obrzydliwe obrazki. Kolejne hale fabryczne z plyt warstwowych.

 • Gość: verseau

  Oceniono 1 raz 1

  co to za wybujałe wizki hi-key? ...a rzeczywistosc jak zawsze:)

 • Gość: jm

  0

  mają 150 mln e a nie mieli na wizualizacji i architektów ? wtf ??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze artykuły