Dom o unikalnym kształcie z widokiem na Zatokę Gdańską

W Gdyni, w sąsiedztwie Morza Bałtyckiego, powstała nowoczesna i funkcjonalna rezydencja o unikalnym wyglądzie. Jednym z największych atutów budynku są przeszklenia zastosowane na trzech poziomach, które otwierają wnętrza na malowniczą Zatokę Gdańską. Projekt tego obiektu stworzyła pracownia Arch-Deco.

Architekci projektując budynek musieli wziąć pod uwagę kilka ważnych uwarunkowań, takich jak: funkcjonalność i wymagania techniczne, zainteresowania inwestora, istniejący plan zagospodarowania przestrzennego, a także trudny pod względem budowlanym, nachylony teren. Ostatecznie udało im się sprostać wymagającemu zadaniu i stworzyć świetny budynek.

Gdyńska rezydencja ma unikalny kształt, który wynika z połączenia trzech współgrających ze sobą struktur. Bryła budynku nawiązuje wyglądem do naturalnego ukształtowania terenu – udało się to osiągnąć, dzięki zastosowaniu przez projektantów dwuspadowych dachów ze stropodachami i otwartymi tarasami. Elewację obiektu w dużej części tworzą ogromne przeszklenia otwierające zapierający dech w piersiach widok na akwen Zatoki Gdańskiej.

Wygląd rezydencji i rozmieszczenie wnętrz w budynku zostały podyktowane wymogami funkcjonalnymi. Na parterze umieszczono garaż, przestrzeń ekspozycyjną oraz przestronne pomieszczenia przeznaczone do celów rekreacyjnych w postaci siłowni i sauny. 

Na pierwszym piętrze rozlokowano strefę dzienną, z dużym salonem z panoramicznym widokiem na zatokę. Tuż obok stoi przeszklona oranżeria, w której znajdują się wyselekcjonowane gatunki tropikalnych roślin.

Przestronny taras, na który wychodzi się z salonu, pełni funkcję rekreacyjną. Na jego części został ułożony zielony dach, który tworzy naturalne przejście pomiędzy strefą dzienną i krytym basenem.

Na drugim poziomie rozmieszczono osobne sypialnie i przestrzenie użytkowe dla wszystkich członków rodziny.

Więcej o:
Komentarze (3)
Dom o unikalnym kształcie z widokiem na Zatokę Gdańską
Zaloguj się
  • adamczajka

    Oceniono 7 razy 5

    Świetne! :)

  • xysieq

    Oceniono 1 raz -1

    Szkoda tylko że to wizualki i w realu taki bajerancki nie jest.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX