Nowe wizualizacje Widok Towers w Warszawie

Budowa Widok Towers w miejscu starego Universalu trwa w najlepsze. Wieżowiec - położony w ścisłym centrum w Warszawie - lada chwilę wyjdzie z ziemi. Z tej okazji inwestor udostępnił nowe wizualizacje biurowca.

Widok Towers zaprojektował duet architektów Piotr Bujanowski oraz Martin Tröthan. Wieża będzie miała 28 kondygnacji i 94 m wysokości. Nowa bryła, w przeciwieństwie do starego Universalu, nie będzie mieć kształtu prostej „deski”, a rozchylonej litery „V”. Taka forma to kompromis między zapewnieniem optymalnego dostępu promieni słonecznych dla domów za biurowcem i chęcią zachowania jak najprostszego kształtu. O inwestycji pisaliśmy więcej w lipcu:

Teraz inwestor, firma S+B, pokazała nowe, bardziej szczegółowe wizualizacje Widok Towers. Budynek ma być oddany do użytku na przełomie 2019 i 2020 roku i zaoferuje 31,5 tys. m kw. biur, a także 3,5 tys. usług na pierwszej podziemnej kondygnacji, parterze i pierwszym piętrze. W podziemnym parkingu zmieści się 158 samochodów.

Powoli kończymy pracochłonny i skomplikowany etap prac podziemnych. Tu są aż cztery podziemne kondygnacje, dlatego budujemy je od ośmiu miesięcy. Zbliżamy się do stanu „zero”, jeszcze do końca roku budowy pewnie z zewnątrz nie będzie widać, a potem budynek zacznie wyrastać ponad ziemię. Wtedy pójdzie już szybko.

- mówi architekt Piotr Bujnowski.

Więcej o:
Komentarze (5)
Nowe wizualizacje Widok Towers w Warszawie
Zaloguj się
 • Inter Media

  Oceniono 5 razy 5

  jak zawsze przeciętne klocki bez pomysłu, szkoda że to centrum warszawy...

 • menazka

  Oceniono 4 razy 4

  Bez stylu. Bardzo poprawny ale to nie jest miejsce na banały. "Optymalny dostęp promieni słonecznych" - ciekawe czy będą o tym myśleć wieszając szmaty reklamowe.

 • matiati

  Oceniono 4 razy 4

  Ta nazwa... niby polska niby zagraniczna. To w końcu widok tower czy łajdok tałer ?

 • lolo761

  Oceniono 2 razy 2

  I na kwadrato lata 70 te

 • nicolah10

  Oceniono 2 razy 2

  Kolejny kloc bez odrobiny stylu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX