Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

6. edycja międzynarodowych warsztatów projektowych Mood for wood. Wiosną powstaną meble miejskie dla ogrodów na poznańskim Szelągu [AKTUALIZACJA]

Mat. prasowe/red. WG

"Grow your community" to hasło 6. edycji międzynarodowych warsztatów projektowych Mood for wood. Od 21 do 30 sierpnia w Poznaniu studenci i młodzi projektanci z Polski oraz Niemiec, będą projektować oraz budować meble miejskie dla dwóch ogrodów na poznańskim Szelągu. Organizatorami warsztatów jest SARP Poznań oraz Stowarzyszenie Punkt Wspólny.

6. edycja warsztatów Mood for wood
6. edycja warsztatów Mood for wood
Mat. organizatorów

Mood for wood to międzynarodowe warsztaty projektowe dla studentów oraz młodych projektantów zainteresowanych faktyczną realizacją swoich pomysłów. Podczas dziesięciu dni warsztatów studenci przy pomocy uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych społeczności lokalnych. To właśnie etap projektowania - przy pomocy narzędzi partycypacyjnych - wyróżnia projekt Mood for wood spośród podobnych warsztatów studenckich. Uczestnicy nie tylko realizują samodzielnie meble - ale decydują także całkowicie o ich formie. Pracują nad konkretną lokalizacją, spotykają się z użytkownikami przestrzeni, poznając ich potrzeby oraz problemy danego miejsca. Aby zrealizować projekt są zobligowani do uzyskania akceptacji swoich pomysłów u odbiorców, następnie na podstawie opracowanego kosztorysu składają zamówienie na określone materiały, z których własnoręcznie budują drewniane meble lub instalacje.

W tym roku wyjątkowo odbędą się dwie edycje warsztatów Mood for wood:

 • Wiosenna - odbędzie się w sierpniu (21.08-30.08.2020) w Poznaniu i uczestniczyć w niej będą studenci i młodzi projektanci z Polski i Niemiec. Pod hasłem Grow your community będziemy projektować dla ogrodów poznańskiej dzielnicy Szeląg. Rekrutacja uczestników potrwa do 15 czerwca.
 • Letnia, której tematem będzie Sąsiedztwo odbędzie się w lipcu (23.07-03.08.2020) w Cieszynie a jej uczestnikami będą projektanci z Polski, Czech, Węgier i Słowacji, którzy stworzą meble integrujące mieszkańców po obu stronach granicy. Rekrutacja uczestników potrwa do 18 maja. 
6. edycja warsztatów Mood for Wood
6. edycja warsztatów Mood for Wood
Fot. mat. organizatorów

MOOD FOR WOOD 2020- SPRING EDITION

Publiczne ogrody – wspólne sadzenie i pielęgnacja roślin, zagospodarowanie i animacja otwartych miejskich terenów – są aktywnościami, które zaspokajają wiele potrzeb ludzkich. Budują poczucie wspólnoty, integrują społeczność lokalną, umożliwiają przebywanie i współistnienie z przyrodą. Jednym z głównych założeń ogrodów społecznych jest uruchomienie potencjału ludzi, którzy - mimo że na co dzień dzielą wspólną przestrzeń - w przestrzeni publicznej pozostają sobie obcy. Uprawa własnych owoców, warzyw czy ziół wpływa także na nowe pojmowanie ekologii, uczy, skąd biorą się rośliny, jak je pielęgnować, jak chronić środowisko. Najważniejsze w ogrodach społecznych jest to, że ich charakter tworzą okoliczni mieszkańcy. Dlatego ogrody miejskie są wyjątkowo zróżnicowane, zależne od kontekstu, miejsca i czasu, w którym powstają, ale przede wszystkim od osób, które działają na ich rzecz. Ogrody pozytywnie zmieniają nie tylko przestrzeń wokół nas, ale także więzi międzyludzkie.

Po pięciu latach od pierwszej edycji warsztatów Mood for wood, w której projektowano dla ogrodów społecznych w Poznaniu, organizatorzy ponownie kierują się ku ogrodom z hasłem przewodnim Grow your community. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy będą wspierać miejskich ogrodników z poznańskiej dzielnicy Szeląg.

TUTORZY - SPRING EDITION

 

REKRUTACJA

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.moodforwood.com w terminie od 5 marca do 15 czerwca. Organizatorzy skontaktują się z osobami zakwalifikowanymi na warsztaty mailowo

Koszt 130 euro/ 550 złotych

W cenę warsztatów wliczone jest:

 • Nocleg w terminie 21 do 30 sierpnia w Poznaniu
 • Wyżywienie ( śniadanie, lunch, kolacja)
 • Przerwy kawowe
 • Dojazd z/do Poznania ( studenci z Polski z dowolnego miasta w Polsce - komunikacją publiczną 2 klasa)
 • Komunikacja publiczna w Poznaniu
 • Szkolenie BHP - zakończone certyfikatem
 • Materiały do pracy warsztatowej
 • Zestaw gadżetów z logo warsztatów

UWAGA, organizatorzy nie wymagają żadnych wpłat od zakwalifikowanych uczestników, do czasu potwierdzenia realizacji warsztatów w danym terminie

Więcej informacji na stronie internetowej www.moodforwood.com

Zapraszamy serdecznie!

Zobaczcie efekt ubiegłorocznych warsztatów Mood for wood:

 

Grupa projektująca mebel dla Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego
  Więcej o:

Skomentuj:

6. edycja międzynarodowych warsztatów projektowych Mood for wood. Wiosną powstaną meble miejskie dla ogrodów na poznańskim Szelągu [AKTUALIZACJA]