Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Apartamentowiec Rezydencja Łazienki Park gotowy do zamieszkania. To projekt pracowni HRA Architekci

Mat. prasowe/red. WG

Do wybudowanego przez Yareal apartamentowca Rezydencja Łazienki Park wprowadzają się pierwsi mieszkańcy. Zaprojektowany przez pracownię HRA Architekci budynek z charakterystycznymi zaokrągleniami na fasadzie, nawiązuje do modernizmu 20-lecia międzywojennego.

Rezydencja Łazienki Park. Proj. HRA Architeci
Rezydencja Łazienki Park. Proj. HRA Architeci
Fot. mat. Yareal

Rezydencja Łazienki Park to 4-piętrowy budynek na warszawskim Ujazdowie, przy ul. 29 listopada, niespełna 200 metrów od południowej bramy Łazienek. Apartamentowiec, autorstwa uznanej pracowni HRA Architekci, ma charakterystyczną bryłę, nawiązującą do przedwojennego modernizmu.

W zrealizowanej przez Yareal inwestycji powstały 64 apartamenty. Dostępne są apartamenty o powierzchni od 56 do 150 mkw. oraz apartamenty typu studio. Właśnie wprowadzają się pierwsi mieszkańcy.

Zobacz także: Rusza budowa apartamentowca przy Placu Kaszubskim w Gdyni. Będzie zrealizowany w duchu modernizm>>

Przestrzenie wspólne Rezydencji Łazienki Park zostały urządzone w stylistyce przedwojennej, mieszczańskiej rezydencji. Klimat epoki tworzy zarówno wyjątkowy projekt, jak i realizacja, na którą składają się znakomitej jakości materiały, stylowe oświetlenie, czy identyfikacja wizualna nawiązująca do np. efektownego wzornictwa 20-lecia międzywojennego. Liczne krągłości i stylowe detale utrzymują przyjemne proporcje wnętrz i wpisują się w ponadczasową estetykę. Trudno nie zachwycić się spiralnymi klatkami schodowymi rozświetlonymi przez wpadające przez dach promienie słoneczne, czy widokiem dostępnej dla mieszkańców, ekskluzywnej strefy fitness i relaksu, wyposażonej w przyrządy do ćwiczeń, saunę, prysznice, a także taras z leżakami

mówi Jacek Zengteler, dyrektor generalny Yareal

Elegancki charakter projektu podkreśla kamienna fasada oraz pergola na szczytowej kondygnacji. Tworzący pierzeję budynek został obsadzony starannie zaplanowaną zielenią, która z czasem porośnie elewację, zapewniając przytulny klimat zarówno całej inwestycji, jak przestrzeni prywatnych. Główne wejście prowadzi przez reprezentacyjne lobby recepcyjne, umożliwiające monitoring ruchu pieszego i samochodowego.

Mieszkańcy mają do dyspozycji 95 miejsc parkingowych w podziemnym garażu oraz 32 komórki lokatorskie, a także aneksy rowerowe. Miejsca parkingowe w podziemnym garażu mogą zostać wyposażane – na życzenie klientów – w indywidualnie stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Rezydencja Łazienki Park jest w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek został certyfikowany w systemie zrównoważonego budownictwa BREEAM na poziomie Very Good, czyli z najwyższą oceną, jaką dotychczas uzyskały w Polsce nieliczne inwestycje mieszkaniowe. W każdym mieszkaniu znajduje się pakiet startowy urządzeń smart home ułatwiający sterowanie domowymi urządzeniami i podnoszącym poziom bezpieczeństwa.

Rezydencja Łazienki Park została oddana do użytku w końcu 2020 roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Apartamentowiec Rezydencja Łazienki Park gotowy do zamieszkania. To projekt pracowni HRA Architekci