Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Bjarke Ingels w Warszawie - spotkanie z założycielem BIG Architects

Redakcja Pressland/WG

20 września w Pawilonie Wystawowym SARP w Warszawie, odbędzie się spotkanie z Bjarke Ingelsem. Wydarzenie organizuje Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Urban Land Institute (ULI).

Bjarke Ingels
Bjarke Ingels
Fot. By Mogens Engelund - Own work, CC BY-SA 3.0

Bjarke Ingels, założyciel pracowni BIG Architects, tp jeden najbardziej uznanych współczesnych architektów. W 2011 roku "Wall Street Journal" uznał go za Innowatora Roku w dziedzinie architektury, a w 2016 roku "Time Magazine" umieścił na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi świata.

'Ósemka', projekt: BIG Bjarke Ingels Group

Tworzy nowatorskie i spektakularne projekty rezalizowane na całym świecie. Do najbardziej znanych projektów BIG Architects zaliczają się m.in. budynek Lego House w duńskim Billund, VIA 57 West i 2 World Trade Center w Nowym Jorku, Europa City w Paryżu, siedziby Google w Kalifornii i Londynie czy 8 House i park Superkilen w Kopenhadze. Bjarke Ingels ze współpracownikami zaprojektowali również Towarową 22 - miejski kwartał pomiędzy ulicami Towarową i Miedzianą w Warszawie. To pierwszy projekt tej duńskiej pracowni w Europie Środkowo-Wschodniej.

Towarowa 22 . Projekt BIG - Bjarke Ingels Group

Spotkanie z Bjarke Igelsem organizuje Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz Urban Land Institute (ULI). Architekt opowie o swoim spojrzeniu na rozwój nowoczesnych miast na świecie i wyzwaniach, przed jakimi stoi współczesna architektura. Opowie również o projekcie Towarowa 22. Zapewnione jest tłumaczenie symultaniczne na język polski.

Kiedy? 20 września 2019 r., godz. 16:00-17:30
Gdzie? Pawilon Wystawowy SARP, ul. Foksal 2A, Warszawa

Swoją obecność należy potwierdzić do 16 września 2019 r. wysyłając maila na adres sarp@sarp.org.pl

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Bjarke Ingels w Warszawie - spotkanie z założycielem BIG Architects