Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Brama Miasta w Łodzi z nagrodą ICONIC Award 2020

Mat. prasowe/red. WG

Brama Miasta w Łodzi, zaprojektowana przez pracownię Medusa Group, zdobyła uznanie jury konkursu organizowanego przez German Design Council, które przyznało jej nagrodę ICONIC Award 2020. Co warto wiedzieć o tej inwestycji?

Brama Miasta w Łodzi. Proj. Medusa Group
Brama Miasta w Łodzi. Proj. Medusa Group
Fot. Rafał Tomczyk

Brama Miasta w Łodzi, zespół dwóch budynków biurowych zaprojektowanych przez Medusa Group, to inwestycja dobrze już znana nie tylko mieszkańcom Łodzi. Biurowce z kortenową elewacją (nawiązującą do industrialnej historii miasta) stoją tuż przy dworcu kolejowym Łódź Fabryczna. Są pierwszym obiektem, który rzuca się w oczy tuż po wyjściu ze stacji. Nazwa Brama Miasta, jest więc bardzo trafna.

Kompleks jest częścią Nowego Centrum Łodzi – tworzy wielofunkcyjną przestrzeń otwartą dla wszystkich mieszkańców. Budynki dostarczają blisko 42 000 mkw. powierzchni biurowej. Jednocześnie to przestrzeń miejska, gdzie można usiąść, zrelaksować się i spędzić miło czas podczas różnych wydarzeń, pokazów czy kina letniego. Elementem Bramy Miasta jest amfiteatr z drewnianą architekturą. Na jego terenie można korzystać z wbudowanych gniazdek elektrycznych, pozwalających np. na podłączenie komputera i pracę zdalną.

Inwestycja jest przyjazna rowerzystom. Została tu przygotowana rozwinięta infrastruktura – szatnie, prysznice, przebieralnie, a także miejsca do zostawienia jednośladu – zarówno na zewnątrz, jak i w środku budynku. Cały teren jest monitorowany, przez co rowery są bezpieczne.

Brama Miasta to również sztuka i piękne widoki. W holach windowych znajdują się komiksowe motywy, na każdym piętrze inny. Nawiązują do Łodzi i opowiadają o niej poprzez rysunkowe ciekawostki. Natomiast z ostatniego, trzynastego piętra budynków rozciąga się panorama na całe miasto, która zwłaszcza o zachodzie słońca prezentuje się bardzo okazale

dodaje Tomasz Subocz, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska.
Brama Miasta w Łodzi. Proj. Medusa Group
Brama Miasta w Łodzi. Proj. Medusa Group
Fot. Rafał Tomczyk

Budynek doceniło jury konkursu organizowanego przez German Design Council przyznając Bramie Miasta ICONIC Award 2020. To jedna z najważniejszych na świecie instytucji działających w zakresie ekspertyzy designu i architektury. Nagrody przyznawane są wizjonerskim budynkom, innowacyjnym produktom architektury, konstrukcji oraz nieruchomości.

    Więcej o:

Skomentuj:

Brama Miasta w Łodzi z nagrodą ICONIC Award 2020