Bryła wideo

 • Rolety materiałowe sterowane elektrycznie

  Czym skutecznie i wygodnie zaciemnić okna? Najlepsze będą rolety sterowane elektrycznie. Podnoszą się bezszelestnie, bez najmniejszego wysiłku z naszej strony. A do tego pasuj do każdego wnętrza.

 • Ewa Błaszczyk mieszka tuż przy Fundacji Budzik. Bardzo przytulne wnętrza

  Dom popularnej aktorki, Ewy Błaszczyk sąsiaduje z siedzibą Fundacji Budzik, której jest założycielką. Swój czas dzieli między tymi dwom miejscami. Jak wyglądają w środku?

 • Jak idealnie złożyć skarpetki?

  Składanie skarpetek to tylko z pozoru prosta sprawa. Oczywiście, można je "zwinąć w kulkę" ale szybko się niszczą. Jak więc idealnie złożyć skarpetki, aby nie zajmowały zbyt wiele miejsca? <br><br> <b>Wykonanie:</b> <br>Skarpetki ułóż "na krzyż". Końcówki skarpetki leżącej na dole złóż do środka. To samo zrób z drugą skarpetką. Wystające końcówki włóż do złożonych skarpetek.<iframe width="620" height="419" frameborder="0" style="max-width: 100%;" src="http://avanti.fashion/pub/ips/4/28/42806.htm" scrolling="no"></iframe>

 • Jak złożyć serwetkę w kwiat?

  Niewielka serwetka, którą używamy podczas obiadu, daje mnóstwo możliwości. My postanowiliśmy zrobić z niej... kwiatka.

 • To drzewo może zmienić nasze życie. Tylko czy na pewno będzie to dobra zmiana?

  Oxytree okrzyknięto drzewem przyszłości. Dlaczego? Roślinna hybryda powstała w hiszpańskim laboratorium. Może zapewnić ludziom tlen, drewno, miód i pieniądze. Jej masowe uprawianie w Polsce rodzi jednak spore wątpliwości.

 • Schody do różnych wnętrz [WIDEO]

  Schody stanowią ważny element wystroju wnętrza i powinny jak najlepiej do niego pasować. Do domu umeblowanego w prosty i nowoczesny sposób pasują schody o surowej formie, a do urządzonego z przepychem ozdobne.

 • Kalendarz adwentowy (nie tylko dla dzieci)

  Kalendarz adwentowy umila najmłodszym (i tym trochę starszym też) oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia. A może w tym roku zamiast kupować gotowy egzemplarz, zrobisz go sam? Razem z DaWandą udowadniamy, że to bardzo proste! <br><br> <b>Potrzebne będą:</b> <br>nożyczki <br>mazak <br>cyrkiel <br>tasiemka <br>spinacze <br>cukierki <br>karton <br>pistolet na klej

 • Dorota Koziara o polskim designie na świecie. Czy istnieje polski styl projektowania?

  Dorota Koziara to jedna z najbardziej uznanych polskich projektantek. Jest dyrektorem artystycznym, kuratorem wielu wystaw i ekspertem w dziedzinie wzornictwa. Przez wielu nazywana jest ambasadorką polskiego designu. Opowiedziała nam, jak postrzegane są polskie firmy na świecie i dlaczego nasz polski design można określić słowem "pomiędzy".

 • Torre Arcobaleno- tęczowa wieża w Mediolanie po renowacji

  Od betonowej surowej konstrukcji do kolorowego symbolu Mediolanu.To historia wybudowanej w 1964 wieży kolejowej Torre Arcobaleno. Pierwszy raz obłożoną ją mozaiką w 1990 roku. Zobaczcie, jak wygląda po renowacji przeprowadzonej w 2015 według projektu Studio Original Designers 6R5 Network.

 • Jak zmienią się Wolne Tory w Poznaniu?

  Tereny Wolnych Torów w Poznaniu to dziś zdegradowana i niewykorzystana przestrzeń w centrum Poznania, na której kiedyś znajdowały się nieczynne dziś bocznice kolejowe. Projekt pracowni MAU - Mycielski Architecture&Urbanism, który wygrał konkurs na zagospodarowanie tych terenów pokazuje, jaki drzemie w nich potencjał i jak już niedługo mogą wyglądać.

 • Najlepiej zaprojektowane biuro 2016 roku znajduje się w Polsce

  Finest Interior Award 2016, czyli międzynarodowa nagroda dla najlepiej zaprojektowanego biura została przyznana pracowni mode:lina za projekt aranżacji wnętrz dla firmy Opera Software we Wrocławiu.Zobaczcie, jakie pomysły zachwyciły jurorów.

 • DARK HOUSE - domek letniskowy gra otwarcia i zamknięcia

  Zaprojektowanie domu letniego, który jest jednocześnie przestronny i niewielki, otwarty na otoczenie, ale i niedostępny dla intruzów, wydaje się zadaniem karkołomnym.Karkołomnym, ale nie niemożliwym. Architekci z pracowni Marek+Sikora Architektura podjęli wyzwanie i stworzyli DARK HOUSE.

 • Dom w trzy tygodnie (i dwa dni)

  Jesteś ciekawy, jak powstaje dom prefabrykowany? Agnieszka i Piotr na budowę domu zdecydowali się niedawno. Postanowili się do niego wprowadzić jak najszybciej, w związku z powiększeniem się rodziny. Dlatego wybrali technologię prefabrykowaną. W "Ładnym Domu" pokazujemy ostatni odcinek relacji z ich budowy.

 • Designerski, drogi wazon?

  Jego największa zaleta - robi oszałamiające wrażenie bardzo drogiego wazonu. <BR><BR>Do zrobienia takiego "wazonu" będziesz potrzebować kartki sztywnego papieru formatu a4 czyli 21 x 29,70 cm. Jeśli chcesz by osłonka była niższa wystarczy przyciąć kartkę wzdłuż jednego brzegu - kartka na filmie ma wymiary 14 x 29,70 cm. Na kartce, wzdłuż dłuższego brzegu, przy górnej krawędzi, zaczynając od lewej odmierz odcinki co 7 cm, (na końcu zostanie ci odcinek 1.70 cm - to margines potrzebny do sklejenia) podobnie postępuj z dolną krawędzią kartki. Następnie przy pomocy tępego noża, albo noża do listów połącz ukośnie punkty z obu krawędzi kartki - tak jak na filmie. Następnie przez środek kartki, tam miejsca gdzie przecinają się linie przeprowadź linię wzdłuż kartki. Lekko naginaj kartkę w miejscach skośnych linii. Odwróć kartkę (to ważne, zagięcie przez środek musi być w odwrotną stronę niż pozostałe) i wygnij ją wzdłuż tej długiej linii w poprzek. Przytnij brzegi marginesów. Sklej brzegi. Gotowe.

 • Jak wykonać poduszkę-węzeł?

  Najmodniejsza poduszka sezonu. Must have blogerek - też możesz ją mieć! Do dzieła! <BR> Potrzebujesz dwóch kawałków materiału (najlepiej z miękkiej dzianiny) o wymiarach 15 x 150cm. Materiał złóż na pół i zszyj wzdłuż dłuższej krawędzi oba kawałki materiału. Następnie nawiń materiał na papierową tubę - dzięki temu łatwiej będzie ci wypełnić materiał wkładem do poduszek. Wypychaj poduszkę tak by wkład był rozłożony równomiernie, możesz sobie pomagać długim narzędziem np. drewnianą łyżką. Gdy oba węże będą gotowe zszyj ich krawędzie - dzięki temu powstanie długi trzymetrowy wąż. Teraz zaczyna się najtrudniejsza część zawiń węża w precla i postępuj zgodnie z instrukcją na filmie. Zacieśnij węzeł i dokończ zaplatanie węzła. Węzeł powinien być dość ciasny, jeśli końce się nie spotkały oznacza to, że musisz odrobinę mocniej ścisnąć sploty. Zaplataj poduszkę tak by wszędzie sploty przebiegały podwójnie. Jeśli oba końce się spotkały, zszyj je i gotowe! Gratulacje.

 • Jak wyczyścić fugi w łazience? 5 domowych sposobów

  Pokryte brudem i pleśnią fugi oszpecą nawet najładniejszą łazienkę. Pokazujemy 5 domowych sposobów walki z tym uciążliwym problemem. <br><br><b><i><a href=http://info.ladnydom.pl/temat/ladnydom/fugi>Czytaj więcej o fugach>></a></i></b>

 • Pendrive w pomadce

  Żeby nie było nudno. Wyjątkowe przedmioty wyjątkowej dziewczyny.

 • Robert Makłowicz: "Wolę żywy ogień. I wielką lodówkę lubię"

  Z Robertem Makłowiczem - krytykiem kulinarnym, kucharzem i podróżnikiem, rozmawiamy o kulinarnych zwyczajach Polaków, mieszkaniu w centrum miasta i 200-letnim domu w Dalmacji, w którym najlepiej mitręży się czas. Spotkaliśmy się na konferencji prasowej, zorganizowanej przez firmę Solgaz.

 • Zaglądamy do mieszkania Martyny Wojciechowskiej. Ależ ma skarbów!

  Zobacz jak mieszka znana podróżniczka i dziennikarka, Martyna Wojciechowska.

 • Jak przykleić plaster na palec

  Tym sposobem będzie znacznie wygodniej.

 • Wejścia do domu [WIDEO]

  Są wejścia skromne lub bardziej rozbudowane, zupełnie proste i bogato zdobione - każde z nich może być ładne i cieszyć oczy właścicieli oraz przechodniów.

 • Dlaczego świat pokochał skandynawski styl?

  Skandynawski styl urządzania wnętrz podoba się ludziom na całym świecie. Zobaczcie dlaczego!

 • Najpiękniejsze polskie budynki, czyli Bryły Roku ostatnich 10 lat [HISTORIA PLEBISCYTU]

  Prezentujemy najlepsze realizacje architektoniczne powstałe w Polsce na przestrzeni ostatnich 10 lat. Czytelnicy nagrodzili te budynki w odbywającym się rok rocznie głosowaniu. Zobacz Bryły Roku 2007-2015.

 • Rozmnażanie storczyka Dendrobium

  Gdy twoje storczyki Dendrobium bardzo się rozrosły, a na pędzie wyrosły bujne korzenie - możesz je rozmnożyć. Podpowiadamy jak to zrobić. <iframe width="620" height="419" frameborder="0" style="max-width: 100%;" src="http://bi.ladnydom.pl/pub/ips/3/67/36705.htm" scrolling="no"></iframe>

 • Oświetlenie dziecięce: co dzieci naprawdę myślą o świetle?

  Czy wiemy, jakie potwory mieszkają w dziecięcych pokojach i wyobraźniach? Jak je pokonać? Dlaczego światło jest lepsze niż ciemność? Dzieci wyjaśniają, co tak naprawdę dzieje się w ich pokojach po zmroku. Świetne wideo

 • Dom z gliny i słomy. Młodzi budują go samodzielnie

  Ekologiczny dom z naturalnych materiałów może mieć ciekawą formę. Ekologiczny dom powstaje w Potoczku niedaleko Kłodzka.

 • Art of craft: TON

  W pierwszym odcinku cyklu "Art of craft" pokazujemy Wam fabrykę mebli TON w Bystricach pod Hostynem. TON jest jedyną firmą na świecie produkująca krzesła nieprzerwanie, w tym samym miejscu od ponad 150 lat. Drewno wyginane jest tu ręcznie, a mury fabryki kryją niesamowite historie.

 • Jego budowa zatrzymała się wiele lat temu. Co dziś skrywają wnętrza pałacu w Łapalicach? [WIDEO]

  Budowa tego niezwykłego pałacu rozpoczęła się jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Wewnątrz miały się znaleźć prawdziwe sale balowe, fontanny, galerie rzeźb. Z zewnątrz miało powstać dwanaście wież symbolizujących dwunastu apostołów. Całość miała być wykończona ręcznie wykonaną bogatą sztukaterią i nawiązywać do najwspanialszych magnackich posiadłości.<br><br> Wraz z transformacją ustrojową w firmie należącej do inwestora pojawiły się jednak problemy finansowe i budowa stanęła. Gdy w latach dziewięćdziesiątych wydawało się, że wszelkie problemy zostały rozwiązane Gdańsk nawiedziła powódź, która zniszczyła dużą zarządzanej przez właściciela firmy.<br><br> Na te problemy nałożyły się trudności urzędowe. Pozwolenie na budowę było wydane na dużo mniejszy obiekt - tym samym budowa nie była legalna. Co prawda Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zgodził się zalegalizować prowadzone prace pod warunkiem dostarczenia poprawnej dokumentacji. Ta jednak ciągle zawierała braki. Dziś w dalszym ciągu utrzymany jest zakaz kontynuowania dalszych prac na budowie, która zatrzymała się kilkadziesiąt lat temu.<br><br> Jakie będą dalsze losy łapalickiego pałacu? dziś trudno to określić. Możemy jednak zajrzeć do środka niezwykłej budowy i odkryć co skrywa w swoich wnętrzach.

 • Natalia Siwiec o macierzyństwie. Pokazuje też pokoik córki. Jest prześliczny!

  Natalia Siwiec zaprosiła ekipę "DD TVN" do swojego domu. Celebrytka opowiedziała o ciąży i przy okazji pokazała pokoik córki.

 • Zmiana wystroju wnętrza nie wymaga remontu. Wystarczą nowe dodatki

  Odświeżenie aranżacji mieszkania nie wymaga dużych nakładów czasowych i finansowych. Przestawienie mebli czy przedmiotów na półkach albo zrezygnowanie z telewizora jako centralnego punktu mieszkania skutecznie odmieniają charakter wnętrza - radzi Agnieszka Pudlik, projektantka mebli i wnętrz z firmy BB Home Design.