Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

MVRDV o pierwszym polskim projekcie [WIDEO]

red

Holendrzy dopracowali projekt Bałtyk Tower w każdym calu. Fokke Moerel, która kieruje zespołem architektów odpowiedzialnych za poznański biurowiec opowiada o koncepcji i nietypowych rozwiązaniach

Projekt dopięty jest już na ostatni guzik, prace budowlane rozpoczną się już w przyszłym roku. Co o projekcie mówią sami jego twórcy? Fokke Moerel z prestiżowej rotterdamskiej pracowni MVRDV zwraca uwagę na to jak dużą rolę odgrywa przestrzeń wokół inwestycji. Jak zaznacza "najemcy mogą zmieniać się co dwa-pięć lat, ale przestrzeń publiczna będzie tam zawsze". Dlatego projektanci z MVRDV zaproponowali, aby urządzić tam kameralną i otwartą strefę, którą będzie można wykorzystać na wiele sposobów. Latem będą mogły się odbywać koncerty i pokazy filmów, a zimą urządzone zostanie lodowisko.

____

Bałtyk Tower to biurowiec, który będzie wysoki na 70 metrów. W sumie oprócz biur we wnętrzu znajdą się też przestrzenie na usługi, kawiarnie, bary i restauracje. Jego budowa ruszy wiosną przyszłego roku. Koszt budowy to ok. 150 mln zł.

    Więcej o:

Skomentuj:

MVRDV o pierwszym polskim projekcie [WIDEO]