Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Niezwykła rzeźba w Wenecji. Nie uwierzycie, z czego powstała!

aru

W sercu Wenecji, tuż obok mostu Accademia stanęła niezwykła konstrukcja. Z daleka może przypominać wielką chmurę, z bliska jest czymś zupełnie innym.

Najnowsze dzieło chińskiego artysty Ai Weiwei'a to zdecydowanie najbardziej efektowny z eksponatów wystawy Genius Loci, która odbywa się w eleganckim Palazzo Franchetti nieopodal Canale Grande w Wenecji. Wystawę zorganizowała galeria Lisson, która do udziału zaprosiła 19 czołowych artystów współczesnych, min. Anisha Kapoora, Richarda Longa, czy Tony'ego Cragga.

Monumentalna instalacja Ai Weiwei'a stanęła na trawniku muzeum. Praca już z daleka przykuwa wzrok, jednak dopiero z bliska można zorientować się, że składa się na nią ponad tysiąc identycznych, niewykończonych rowerów (dokładnie jest ich 1 179)!

Instalacja zatytułowana "Forever" nawiązuje do chińskiej fabryki rowerów funkcjonującej w Szanghaju od lat 40. ubiegłego wieku. Artysta posłużył się wyprodukowanymi tam egzemplarzami, połączył je w moduły i wykreował nową abstrakcyjną formę, która z każdego miejsca wygląda inaczej. Całość tworzy wysoką na 7 metrów konstrukcję z połyskujących stalowych szkieletów.

Skomentuj:

Niezwykła rzeźba w Wenecji. Nie uwierzycie, z czego powstała!