Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

W Dubaju powstaje kolejny archipelag dla bogaczy. Szczyt kiczu? [WIZUALIZACJE]

red

W Dubaju powstaje ogromny archipelag wysp, które kształtem mają układać się w mapę Europy. Będzie można zamieszkać w miniaturowej Szwajcarii, Niemczech czy stylizowanym na Sankt Petersburg małym miasteczku i cieszyć się... sztuczną zimą

Inwestycję realizuje austriacki deweloper Josef Kleindienst. Za projekt odpowiada pracownia Creative Kingdom Inc. Archipelag wysp "Serce Europy" powstaje zaledwie 4 km od linii brzegowej Dubaju. Całość pochłonie ogromną kwotę 5 miliardów dirhamów (prawie 5 miliardów złotych).

Projekt składa się z 6 wysp: Europa, Monako, Niemcy, Szwajcaria, Szwecja oraz Sankt Petersburg. Całość zajmie 6 mln m kw. powierzchni. Wspólnym mianownikiem dla całej idei jest koncepcja przeniesienia europejskiej architektury, jej historycznego dziedzictwa oraz stylu życia w realia Bliskiego Wschodu.

Baśniowa architektura ma sprawić, że mieszkańcy wysp poczują się jak w jednym z europejskich krajów. Deweloper chce połączyć kontynentalną koncepcję spędzania wolnego czasu z rozmachem charakteryzującym wysokobudżetowe inwestycje w Dubaju.

Według tej idei "Szwecja" stanie się centralnym punktem na mapie projektu. Stworzona na niej zostanie replika europejskiego miasta. Inna z wysp - "Monako", będzie wyróżniać się Lazurowym Wybrzeżem. Całość "Serca Europy" będzie otoczona przez ok. 300 niezabudowanych i niezamieszkałych wysepek.

Inwestor chce też wybudować kilka 5-cio gwiazdkowych hoteli oraz rozproszone po wyspach rezydencje i unoszące się na wodzie wille. Te ostatnie będą miały sypialnie umieszczone pod powierzchnią wody dzięki czemu zasypiając mieszkańcy będą mogli podziwiać podwodny świat.

Co ciekawe na wyspach europejska ma być także pogoda, dzięki pełnej klimatyzacji mieszkańcy będą się tam mogli poczuć jak w prawdziwym, europejskim odpowiedniku. Wytwarzany ma być sztuczny deszcz. Z kolei sztuczny śnieg ma oddawać szwajcarskie realia.

Wyłączność na sprzedaż nieruchomości „Serce Europy” w Polsce zdobyła OFF WHITE GROUP, której częścią jest między innymi ADP ARCH LTD – międzynarodowe biuro projektowe, znane z takich projektów jak chociażby projekt koncepcyjny wnętrz w budynku Złota 44 w Warszawie, autorstwa Daniela Libeskind’a.

Planowany czas zakończenia prac budowlanych to koniec 2016 r.

Skomentuj:

W Dubaju powstaje kolejny archipelag dla bogaczy. Szczyt kiczu? [WIZUALIZACJE]