Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Guanghualu SOHO

asia

W Pekinie powstaje nowe centrum handlowe mieszczące w sobie również przestrzeń biurową. Zbudowane z czterech wież, łączy w sobie nowoczesny wygląd z modnym w latach sześćdziesiątych geometrycznym designem.

Guanghualu SOHO
Søren Korsgaard & Qingyun Ma z MADA S.P.A.M.
Søren Korsgaard & Qingyun Ma z MADA S.P.A.M.

Charakterystycznym elementem budynku są modne ostatnimi czasy, często stosowane ażurowe prześwietlenia mające zapewnić wnętrzom jak najwięcej naturalnego światła, nadać im jasności i powiększyć optycznie. Jednak nie to chyba było zamiarem architektów (Duńczyka Sorena Korsgaarda i Qingyun Ma z MADA S.P.A.M.), bowiem centrum jest już dostatecznie doświetlone i rozjaśnione przez przeszklone ściany, które są podstawą jego konstrukcji. Okrągłe otwory w elewacji spełniają zatem raczej funkcję dekoracyjną, znajdującą odwołanie w stylistyce lat sześćdziesiątych. Podobnie ma się sprawa z wnętrzami - z jednej strony klasycznie eleganckie i chłodne, z drugiej barwne i wzorzyste, razem tworzą ciekawe zestawienie.

Twórcy twierdzą, że Guanghualu SOHO będzie wyróżniało umiejscowienie wind i korytarzy blisko szklanych fasad budynku, a nie gdzieś w środku - jak w innych centrach - ma to nadać bryle większą transparentność i lekkość. Jest to zapewne jakaś koncepcja, ale czy wystarczy, aby centrum handlowo - biurowe uznano za unikat?

    Więcej o:

Skomentuj:

Guanghualu SOHO