Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Egzotyczny Orchid House

asia

W Cotswold Water Park powstanie dom, którego kształt inspirowany jest kwiatem orchidei.

Orchid House
Sarah Featherstone
Sarah Featherstone

Ma on znajdować się w miejscu, gdzie te rośliny występują w dużym zagęszczeniu, dlatego autorka projektu - Sarah Featherstone - zadecydowała o tym, że to właśnie orchidea będzie odpowiednią formą dla tak usytuowanego budynku.

Organiczną formę domu tworzy ekologiczna, laminowana warstwa drewna, pokrywająca z zewnątrz budynek. Jej maskujący wzór ma za zadanie wkomponować go w naturalne otoczenie parku. Budynek ma elastyczny układ przestrzenny z główną częścią mieszkalną unoszącą się nad wodą, kuchnią w centrum oraz jadalnią, tarasem i pomostem rozkładającymi się od środka, jak płatki orchidei - taka konstrukcja pozwala na umieszczenie domu nad każdym brzegiem jeziora.

Interesujące jest, w jaki sposób zostaną zaaranżowane wnętrza domu. Z projektu wynika, że również nawiązują do organicznego kształtu kwiatu, jednak czy tak się stanie - zobaczymy w 2011 roku - bowiem do tego momentu budynek ma być ukończony. Mogłoby się wydawać, że dom w kształcie orchidei zapragną posiadać panie, choć nieoficjalnie wiadomo, że zainteresowali się nim między innymi Brad Pitt oraz hollywoodzki producent filmowy Paul Sandberg. Dom sprzedano jednak anonimowemu nabywcy za niebagatelną kwotę 7.2 miliona funtów.

Skomentuj:

Egzotyczny Orchid House