Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mathias Klotz - dom dla 11 kobiet

asia

Letnia rezydencja na jesienną słotę...

Mimo że w rozkwicie Polska Złota Jesień, warto (a nawet trzeba) na poprawę obniżonego samopoczucia przywołać myślami letnie chwile słodkiego lenistwa.

Takie wspomnienia wywołuje rezydencja autorstwa Mathias'a Klotz'a położona na klifie przy plaży Cachagua, oddalonej o ok. 140km od stolicy Chile - Santiago.

Projekt stanowił nie lada wyzwanie architektoniczne, bowiem dom miał spełniać funkcję letniej siedziby dla małżeństwa ich jedenastu córek (!) w wieku od 4 do 20 lat.

Rezydencja położona na zboczu o nachyleniu ok. 45 stopni zawiera w sobie wszystko to, czego potrzeba do szczęścia jej właścicielom i ich gościom.

Na pierwszym z trzech poziomów znajduje się wspólna dla wszystkich przestrzeń - pokój gier i pokój telewizyjny. Drugi poziom zajmują sypialnie dziewcząt oraz dwa pokoje dzienne dla różnych grup wiekowych. Ostatnie piętro to główna sypialnia, salon i jadalnia.

Nie zabrakło także tarasu chroniącego przed silnym południowym wiatrem.

Bryła budynku znakomicie wpasowuje się w przestrzeń, w której się znajduje, poprzez swój zwarty układ, co zapewnia wspaniały widok niemal z każdego pomieszczenia.

Skomentuj:

Mathias Klotz - dom dla 11 kobiet