Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zaułek Onyx na Woli Justowskiej

bumaGAZETA DOM

Krakowski Zaułek Onyx - kompleks domów jednorodzinnych, to alternatywa dla znudzonych typowym wyglądem podmiejskich dzielnic. 

Zaułek Onyx
Zaułek Onyx
materiały inwestora

 

 

Położone w krakowskiej dzielnicy Wola Justowska domy od razu rzucają się w oczy. Od fundamentów aż po dach budynki pokryte zostały ekologicznymi płytami Trespa w grafitowym odcieniu. Jedyny kolorowy akcent, to pomalowane w kontrastujących barwach drzwi wejściowe - inne w każdym z domów. Monotonię bryły przełamują również rozległe przeszklenia, które wprowadzają do wnętrza dużo naturalnego światła. Do każdego z domów przylegają również prostopadłościenne przeszklone kubiki będące przedłużeniem powierzchni salonu.

 

 

Projekt powstał w zespole Biura Projektów i Rozwoju Buma Building System pod kierownictwem arch. Jacka Michalskiego i Krzysztofa Dymka.  W pracach nad koncepcją brała udział również krakowska pracownia ns MoonStudio, autorzy wielokrotnie nagradzanego Domu z gontu, który stoi nieopodal osiedla.

 

 

Autorzy: BIURO PROJEKTÓW I ROZWOJU, BUMA BUILDING SYSTEMS S.A.
autorzy: Jacek Michalski, Krzysztof Dymek


Współpraca:
NS MOON STUDIO

architekci : Agnieszka Szultk , Piotr Nawara

 

Architektura wnętrz: Biuro projektowania wnętrz Signatura Remi&Gile

architekci : Paulina Remi-Michalska, Małgorzata Domin
 


 

 

Zaułek Onyx był jedną z realizacji nominowanych do nagrody im. prof. Bogdanowskiego będącej wyróżnieniem dla najlepszej krakowskiej architektury minionego roku.

 

buma

 

Zobacz także:

Com-com Zone- betonowy outsider

Domy z krakowskiej deski kreślarskiej

Blok jak wąż

Skomentuj:

Zaułek Onyx na Woli Justowskiej