Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

The Villa - ekologiczny dom Libeskinda

dll

Na koniec września tego roku planowane jest oddanie do użytku pierwszego ekologicznego domu jednorodzinnego The Villa. Prototypowy budynek stanie w niemieckim mieście Datteln.

Projekt The Villa - Libeskind Signature Series powstał przy współpracy Daniela Libeskinda, pracowni architektonicznej proportion GmbH i producenta blachy tytan-cynkowej - niemieckiej firmy Rheinzink. Budynek z Datteln stanowi rozwinięcie, opracowanej przez proportion GmbH, koncepcji Signature Series i jest prototypem formy seryjnego, ekologicznego domu jednorodzinnego.

Architektura jest językiem. Signature Series rozpoczyna nowy dialog pomiędzy nowoczesnym życiem, a kompletnie nowym doświadczeniem przestrzeni - mówi o projekcie Signature Series Daniel Libeskind. Prototypowy dom The Villa posiada dynamiczną, ostrą bryłę, którą architekt porównuje do "wyrastającego na skale kryształu". Olbrzymie przeszklenia dostarczają, zróżnicowanemu pod względem rozplanowania wnętrzu, ogromne ilości światła dziennego.

Założeniem projektu nie była jednak jego wyrazista forma, lecz przede wszystkim ekologiczność i energooszczędność budynku. Jego konstrukcja oparta została na drewnianej ramie. Izolację cieplną i dźwiękową, stanowi poszycie z płyt OSB i blachy tytanowo-cynkowej. Zastosowanie tego rodzaju materiału, pozwala bowiem na wykorzystanie w optymalny sposób systemu kolektorów termalnych, ukrytych pod powierzchnią zewnętrznej, tytanowo-cynkowej warstwy. Dla Daniela Libeskinda ten materiał jest już znany, gdyż wykorzystał go m.in. w projekcie Muzeum Żydowskiego w Berlinie i Muzeum Felixa Nussbauma w Osnabrück. Ekologiczność i energooszczędność projektu, podkreśla także zastosowanie systemów pomp geotermalnych, ogniw fotowoltaicznych, a także instalacja uzdatniania wody deszczowej.

Budynek ma mieć powierzchnię 510 m2, a jego ukończenie planowane jest na koniec września tego roku. Następnie dom będzie można zamówić za pośrednictwem dedykowanej projektowi strony internetowej www.libeskindvilla.com.

W naszej GALERII możecie obejrzeć krótką relację zdjęciową z uroczystości rozpoczęcia prac i wieszania wiechy. 

Skomentuj:

The Villa - ekologiczny dom Libeskinda