Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Haus Bold - prawie jak bunkier

NB

Thomas Bendel zaproponował dom z prefabrykowanego betonu, który nie straszy ciężarem, ale zwraca uwagę ciekawym zestawieniem z innymi materiałami. Spokojna, wyważona bryła idealnie współgra z krajobrazem. 

thomas bendel
Haus Bold
www.thomasbendel.de

 

Haus Bold zaprojektowany przez niemiecką pracownię Thomas Bendel Architekt to kolejna, architektoniczna wariacja na temat użycia betonu w elewacji domu jednorodzinnego. Gdyby nie duże przeszklenia, dom ten mógłby przypominać bunkier. Z drugiej jednak strony, patrząc na niego, nie odnosi się wrażenia ciężaru, tak typowego dla wspomnianego materiału budowlanego.

 

 

 

 


Bryła obiektu jest prostopadłościanem wykonanym przy użyciu prefabrykowanego betonu, szkła oraz czarnego, anodowanego aluminium. Do ciekawie zaprojektowanych należy fasada. Tworzy ją częściowo transparentna ściana o wielu podziałach, która wydaje się być owinięta szarym szalem wystającym nieco poza jej linię. Struktura dachu jest przerwana, dzięki czemu powstaje odkryty taras.

 

 

 

 

 


Wnętrze również utrzymane jest w dość chłodnej stylistyce. Ściany oraz sufit zostały wykonane z betonu. Podłogę pokryto kamiennymi płytkami w ciemnej tonacji. Całość jest dobrze oświetlona, a co najważniejsze, z okien rozciąga się fantastyczny widok na całą okolicę.

 

 

 

NB

 

 

 

Zobacz także:


Sprytne PACO(wanie)


Drugie życie domu-kostki


Ghost House

 

Skomentuj:

Haus Bold - prawie jak bunkier