Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wiejski dom w ciepłym płaszczu

dll

Dom z Norfolk otula ciepły płaszcz z cedrowego gontu. Klasyczna bryła została urozmaicona ogromnymi taflami szkła, dzięki którym wnętrze jest bardzo dobrze doświetlone. Tak jak poprawnie wykonane zdjęcie. Projekt Cedar House powstał bowiem dla klienta, którego życiową pasją jest fotografia.

Budynek według projektu pracowni Hudson Architects stoi pośród urokliwego krajobrazu angielskiej prowincji. Jednokondygnacyjna bryła pokryta jest klasycznym, dwuspadowym dachem. Minimalistyczna forma domu została podkreślona poprzez oszczędność materiałów, architekci wykorzystali bowiem tylko cedrowy gont. Ten jednolity, ciepły płaszcz otulający budynek od zewnątrz, został urozmaicony ogromnymi taflami szkła, wpuszczającymi do wnętrza ferie światła.

Zastosowanie drewna w projekcie nie ogranicza się jedynie do pokrycia nim elewacji i dachu. Wykonano z niego także zewnętrzny taras i posadzki we wnętrzu. Dzięki tej materiałowej jednorodności przestrzeń wewnętrzna budynku została w prosty sposób rozszerzona o powierzchnię tarasu, pozwalając na wykorzystanie go jako pokoju pod gołym niebem.

Cedar House to z całą pewnością dom prawdziwy - nie udający nowoczesnego i ekologicznego, lecz będącym ich nieskomplikowaną manifestacją. To także projekt efektywny ekonomicznie, bowiem w całości wykonany został z prefabrykowanych elementów. To pozwoliło na znaczną oszczędność kosztów jego budowy.

Skomentuj:

Wiejski dom w ciepłym płaszczu