Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Futurystyczna willa z domieszką swojskości

kb

Unsui - willa stworzona przez japońskiego architekta Norisada Maeda zdaje się lewitować ponad ziemią. Bardzo nowoczesny dom w mieście Yamato to połączenie futurystycznego designu i tradycji materiału, ponieważ do jego budowy użyto naturalnej gliny.

willa, japońska architektura, futuryzm, dom jednorodzinny
Unsui - futurystyczna willa japońska z domieszką gliny
www.japan-architects.com

 

 

Dom jednorodzinny z japońskiej pracowni norisada maeda atelier to przyciężka kubatura, która zdaje się lewitować nad ziemią. Efekt potęguje całkowite przeszklony parter. Tajemnicza brązowa materia okalająca budynek, to przypominająca glębę glina.

 

 

Głównym założeniem było stworzenie jak najbardziej transparentnej przestrzeni. Szklane otwory występują nawet w podłodze.

 

 

 

Na parterze dominują ciemne kolory, natomiast na piętrze króluje jedynie biel. Koncepcja kontrastowa doskonale się sprawdziła w rozmieszczeniu funkcji, jakie mają spełniać te dwie przestrzenie. Na parterze, bowiem mieści się sypialnia, a piętro zajmuje pokój dzienny.

 

 

 

Występujące obłe wykończenia zarówno w konstrukcji zewnętrznej jak i we wnętrzach oraz ascetyczne przestrzenie nadają budynkowi smaku i elegancji. Stanowi to dosyć mocny kontrast do mało architektonicznie urozmaiconego sąsiedztwa.

 

 

kb

 

 

 

Zobacz też:

 


Dom Machine Head z kraju robotów


Wielka betonowa góra


Miasto designu w fabryce broni

Skomentuj:

Futurystyczna willa z domieszką swojskości