Tetris powraca!

jj

Mimo, że kultowa gra Tetris największą popularność przeżywała w tatach 90. u wielu z nas wciąż budzi uśmiech. Przecież każdy chociaż raz próbował ułożyć spadające klocki w odpowiednim porządku! Dziś nowoczesne technologie i multimedialne gadżety wyparły genialny wynalazek radzieckiego inżyniera. Łamigłówka nadal jednak istnieje w popkulturze i inspiruje, tym razem architektonicznie.

kadr z animacji Berlin Block Tetris, Sergej Hein
kadr z animacji Berlin Block Tetris
Sergej Hein

 

Powstawały już Tetris'y z ludzi, czy świetlne projekcje gry w węża na budynkach. W sieci znaleźliśmy architektoniczną wersję tej gry, którą stworzył Sergej Hein

 

- Pamiętam, jak w 1991 roku dostałem pierwszego Game Boy'a Tetris i późniejsze walki z bratem o to, kto może grać w pierwszej kolejności. - wspomina Sergej,student sztuki na University of East London i autor animacji "Berlin Block Tetris". - Byłem bardzo uzależniony! Czasami nasi rodzice musieli wydzierać nam go z rąk, co zawsze kończyło się łzami.

 

Zapewne wspomnienia te tak mocno wbiły się Siergiejowi w pamięć, że postanowił wykorzystać motyw popularnej gry w swojej animacji. Wybór padł na socjalistyczne bloki nie bez przyczyny. Siergiej urodził się w Rydze, gdzie dzieciństwo spędził w typowym "mrówkowcu". Potem przeniósł się do Berlina Wschodniego do podobnego bloku - Podczas jednego ze spacerów po berlińskim osiedlu, widząc te wszystkie kwadratowe bloki wokół siebie, pomyślałem, że one rzeczywiście wyglądają jak elementy gry z mojego dzieciństwa. "Dlaczego więc nie zrobić z tego animacji?", pomyślałem. Wówczas narodziła się parodia blokowiska jako kultowa gra Tetris:

 

 

 

Zagralibyście w blokowego Tetris'a, a może wolicie Human Tetris?

 

 

 

źródło: Creator's Corner

 

Zobacz także:


Warszawskie blokowisko oczami Austriaczki


Nowe osiedle we Wrocławiu

 

Osiedle jak z (innej) bajki

Skomentuj:

Tetris powraca!