Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Architektoniczny Tetris - animacja Siergieja Heina z blokowiskiem w roli głównej

WG

Mieszkający w Berlinie Siergiej Hein stworzył animację "Berlin Block Tetris" - architektoniczną wersję popularnej gry. Zamiast klocków mamy tu fragmenty bloków z wielkiej płyty. W tle zaś muzykę, której nie da się zapomnieć.

Kadr z animacji Siergieja Heina "Berlin Block Tetris"
Kadr z animacji Siergieja Heina "Berlin Block Tetris"
Screen - YouTube

Mimo, że kultowa gra Tetris największą popularność przeżywała w tatach 90. u wielu z nas wciąż budzi uśmiech. Przecież każdy chociaż raz próbował ułożyć spadające klocki w odpowiednim porządku! Dziś nowoczesne technologie i multimedialne gadżety wyparły genialny wynalazek radzieckiego inżyniera. Łamigłówka nadal jednak istnieje w popkulturze i inspiruje, tym razem architektonicznie.

Powstawały już Tetris'y z ludzi, czy świetlne projekcje gry w węża na budynkach. W 2009 roku Siergiej Hein stworzył architektoniczną animację "Berlin Block Tetris" nawiązującą do popularnej gry. Zamiast klocków układane są... fragmenty bloków.

Pamiętam, jak w 1991 roku dostałem pierwszego Game Boy'a Tetris i późniejsze walki z bratem o to, kto może grać w pierwszej kolejności. Byłem bardzo uzależniony! Czasami nasi rodzice musieli wydzierać nam go z rąk, co zawsze kończyło się łzami.

- wspomina Siergiej Hein.

Zapewne wspomnienia te tak mocno wbiły się Siergiejowi w pamięć, że postanowił wykorzystać motyw popularnej gry w swojej animacji. Wybór padł na socjalistyczne bloki nie bez przyczyny. Siergiej urodził się w Rydze, gdzie dzieciństwo spędził w typowym "mrówkowcu". Potem przeniósł się do Berlina Wschodniego do podobnego bloku.

Zobaczcie animację "Berlin Block Tetris":

Skomentuj:

Architektoniczny Tetris - animacja Siergieja Heina z blokowiskiem w roli głównej