Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom Trufla

jj

Architekci z Ensamble Studio słyną z niekonwencjonalnych pomysłów oraz błyskawicznego tempa realizacji swoich projektów. Niedawno prezentowaliśmy dom z elementów przemysłowych, który powstał w siedem dni. Ich kolejny projekt to niewielki dom weekendowy który z zewnątrz przypomina soczystą truflę, wewnątrz zaś betonową grotę...

Ten niewielki domek o powierzchni 25 metrów kwadratowych powstał na malowniczym hiszpańskim wybrzeżu Costa de Morte. Do jego budowy, która zajęła zaledwie kilka dni, posłużył beton oraz słoma. Architekci uzyskali dzięki temu ciekawy, nieregularny kształt bryły przypominający naturalny twór przyrody. Zobacz jak przebiegała jego budowa:

Podobnie jak poprzedni projekt pracowni Hemeroscopium House, tak i dom Trufla (La Trufa) nie daje się zamknąć w jednej kategorii. Surowy budynek mieszkalny z nowoczesnymi elementami powstał jednocześnie jako architektoniczne ćwiczenie dyktujące nowe ekologiczne standardy. Zanim wnętrza gotowe były do zamieszkania, przez rok rezydowała w nich urocza krówka Paulina, która systematycznie zużywała słomę wykorzystaną do ukształtowania bryły budynku.

Ensamble Studio założone w 2000 roku należy do jednych z bardziej obiecujących młodych pracowni w Europie. Jej założyciel, Anton Garcia-Abril nazywany jest przedstawicielem awangardy nowej fali.  W 2009 roku został uhonorowany nagrodąSpotlight przyznaną przez Rice Alliance Design, a tym roku został zaproszony przez samą Kazuyo Sejimę do udziału w tegorocznym Biennale Architektury.

Skomentuj:

Dom Trufla