Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom Gałązka. Drewniana willa w środku lasu

fredka

Dom Gałązka to najnowszy projekt z warszawskiej pracowni MOKO. Bryła wtapia się w krajobraz i rozgałęzia na poszczególne funkcje.

Dom gałązka. Wizualizacja.
Dom gałązka. Wizualizacja.
www.mokoarchitects.pl

MOKO to dwójka młodych architektów - Marta Frejda i Michał Gratkowski. Za cel stawiają sobie ambitne i niestandardowe realizacje z dziedziny architektury i design'u. W przypadku budynków starają się przede wszystkim zachować proporcje pomiędzy kontekstem miejsca, a założeniami funkcjonalnymi. Te idee doskonale odzwierciedla ich najnowszy projekt - dom gałązka, który ma być realizowany w Warszawie.

Dom Gałązka (Twig House)powstał na terenie porośniętym pięknym sosnowym borem. Już po pierwszej wizycie na działce, autorzy uznali, że budynek musi być organizmem żyjącym w ścisłej symbiozie z otaczającym go ekosystemem. W sposób całkowicie nieinwazyjny powinien wpasować się pomiędzy istniejące sosnowe pnie. Koncepcja miała sprawiać wrażenie, że wyrasta ze ściółki i jest organizmem będącym integralną częścią lasu.

Dom gałązka. Wizualizacja.

Dom gałązka, którego zewnętrzny obrys wyznaczają istniejące drzewa, został wyraźnie podzielony na cztery główne strefy-odnogi. Na przedłużeniu trzech z nich, znajdują się drewniane patia, inspirowane lokalną tradycją posiadania przydomowych werand. Przestrzenie te są kontynuacją stref znajdujących się wewnątrz budynku (strefa dzienna, kuchenno-jadalna, oraz strefa pracy). Taki układ domu zapewnia doskonałe warunki nasłonecznienia wnętrza, ponieważ każde z pomieszczeń jest doświetlone z trzech stron. Otwory okienne zostały rozmieszczone w taki sposób aby kadrować najatrakcyjniejsze fragmenty leśnego krajobrazu.

 

ZOBACZ WIZUALIZACJE I PLANY>>>

 

 

ZOBACZ TAKŻE:


Szklany dom w Bremie - nowy projekt Koniecznego


Peter Vetsch i jego (nie)ziemskie domy


Nietypowe domy jednorodzinne TOP 10


Skomentuj:

Dom Gałązka. Drewniana willa w środku lasu