Biuro z widokiem na łąkę
Siedziba firmy Pol-Aqua autorstwa pracowni Hermanowicz Rewski Architekci różni się od typowych biurowców, choćby otoczeniem. Więcej o kulisach inwestycji dowiecie się podczas spotkania z architektem, Piotrem Chwazikiem









Siedziba firmy Pol-Aqua znajduje się w Warszawie, na terenie Wilanów Office Park, który docelowo będzie się składał z kilkunastu obiektów biurowych. Część budynków z najbliższego otoczenia biurowca jest już w trakcie realizacji. Całe założenie Parku Biurowego nie będzie , jak większość założeń tego typu, parkiem wyłącznie z nazwy, zaplanowaliśmy bowiem dużo przestrzeni zielonej oraz niewielką skalę zabudowy.
Rozległy ogólnodostępny park, inspirowany krajobrazem pól golfowych, integrować będzie kubatury kolejnych powstających budynków. Starannie zaprojektowana zieleń i mała architektura współgra z architekturą biurowców oraz stanowi atrakcyjną przestrzeń nie tylko dla pracowników, ale także okolicznych mieszkańców.
Biurowiec zbudowany jest na planie litery C otwartej na południe w kierunku terenów rekreacyjnych.
"W środku ciężkości" budynku zaprojektowano trzykondygnacyjny, przestronny hol - dziedziniec będący sercem biurowca. Od strony przyszłej ulicy prowadzą efektowne schody - stylobaty wprowadzające do wejścia umieszczonego w głębokim podcieniu.
Vis-a-vis głównego wejścia znajduje się wyjście na zielony zewnętrzny dziedziniec, doskonale widoczny poprzez przeszkloną ścianę głównego holu. Całość sprawia wrażenie ogromnej bramy, przez którą wchodzimy na teren parku.
W czwartek, 24 maja, o godz. 17.30, w klubie Sztuka Architektury przy ulicy Andersa 13 (Skwer Tekli Bądarzewskiej - Stacja Muranów) w Warszawie, architekt Piotr Chwazik z biura Hermanowicz Rewski Architekci poprowadzi prezentację projektu siedziby firmy Pol-Aqua.
- Więcej o:
Dom Turysty w Augustowie. Zapomniana perła modernizmu projektu Macieja Nowickiego
Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu. Modernizm nad samym morzem
Nowy budynek TR Warszawa na Placu Defilad. Rusza budowa
Cukrownia w Pruszczu Gdańskim zyska drugie życie. To jeden z największych projektów rewitalizacyjnych w historii Pomorza
Gdańsk: teren rekreacyjny nad Potokiem Oruńskim już otwarty. To nie jest typowy "zielony skwer" na osiedlu
Fabryka Czekolady E.Wedel wyróżniona Nagrodą Architektoniczną Prezydenta m. st. Warszawy. Jak powstawał czekoladowy symbol stolicy?
Gdańsk: Stocznia Cesarska odkrywa swoje skarby. Znikają wtórne dobudówki
Nowa Scena Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Nowe otwarcie