Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Biuro z widokiem na łąkę

fredka

Siedziba firmy Pol-Aqua autorstwa pracowni Hermanowicz Rewski Architekci różni się od typowych biurowców, choćby otoczeniem. Więcej o kulisach inwestycji dowiecie się podczas spotkania z architektem, Piotrem Chwazikiem

klub Sztuka Architektury zaprasza na wykład architekta Piotra Chwazika z biura Hermanowicz Rewski Architekci
klub Sztuka Architektury zaprasza na wykład architekta Piotra Chwazika z biura Hermanowicz Rewski Architekci
klub Sztuka Architektury

Siedziba firmy Pol-Aqua znajduje się w Warszawie, na terenie Wilanów Office Park, który docelowo będzie się składał z kilkunastu obiektów biurowych. Część budynków z najbliższego otoczenia biurowca jest już w trakcie realizacji. Całe założenie Parku Biurowego nie będzie , jak większość założeń tego typu, parkiem wyłącznie z nazwy, zaplanowaliśmy bowiem dużo przestrzeni zielonej oraz niewielką skalę zabudowy.

Rozległy ogólnodostępny park, inspirowany krajobrazem pól golfowych, integrować będzie kubatury kolejnych powstających budynków. Starannie zaprojektowana zieleń i mała architektura współgra z architekturą biurowców oraz stanowi atrakcyjną przestrzeń nie tylko dla pracowników, ale także okolicznych mieszkańców.

Biurowiec zbudowany jest na planie litery C otwartej na południe w kierunku terenów rekreacyjnych.

"W środku ciężkości" budynku zaprojektowano trzykondygnacyjny, przestronny hol - dziedziniec będący sercem biurowca. Od strony przyszłej ulicy prowadzą efektowne schody - stylobaty wprowadzające do wejścia umieszczonego w głębokim podcieniu.

Vis-a-vis głównego wejścia znajduje się wyjście na zielony zewnętrzny dziedziniec, doskonale widoczny poprzez przeszkloną ścianę głównego holu. Całość sprawia wrażenie ogromnej bramy, przez którą wchodzimy na teren parku.

W czwartek, 24 maja, o godz. 17.30, w klubie Sztuka Architektury przy ulicy Andersa 13 (Skwer Tekli Bądarzewskiej - Stacja Muranów) w Warszawie, architekt Piotr Chwazik z biura Hermanowicz Rewski Architekci poprowadzi prezentację projektu siedziby firmy Pol-Aqua.

 

ZOBACZ TAKŻE:


Najlepsze polskie budynki ostatnich lat


Plebiscyt Architektoniczny Polityki


BRYŁA na Facebooku

    Więcej o:

Skomentuj:

Biuro z widokiem na łąkę