Biuro z widokiem na łąkę
Siedziba firmy Pol-Aqua autorstwa pracowni Hermanowicz Rewski Architekci różni się od typowych biurowców, choćby otoczeniem. Więcej o kulisach inwestycji dowiecie się podczas spotkania z architektem, Piotrem Chwazikiem









Siedziba firmy Pol-Aqua znajduje się w Warszawie, na terenie Wilanów Office Park, który docelowo będzie się składał z kilkunastu obiektów biurowych. Część budynków z najbliższego otoczenia biurowca jest już w trakcie realizacji. Całe założenie Parku Biurowego nie będzie , jak większość założeń tego typu, parkiem wyłącznie z nazwy, zaplanowaliśmy bowiem dużo przestrzeni zielonej oraz niewielką skalę zabudowy.
Rozległy ogólnodostępny park, inspirowany krajobrazem pól golfowych, integrować będzie kubatury kolejnych powstających budynków. Starannie zaprojektowana zieleń i mała architektura współgra z architekturą biurowców oraz stanowi atrakcyjną przestrzeń nie tylko dla pracowników, ale także okolicznych mieszkańców.
Biurowiec zbudowany jest na planie litery C otwartej na południe w kierunku terenów rekreacyjnych.
"W środku ciężkości" budynku zaprojektowano trzykondygnacyjny, przestronny hol - dziedziniec będący sercem biurowca. Od strony przyszłej ulicy prowadzą efektowne schody - stylobaty wprowadzające do wejścia umieszczonego w głębokim podcieniu.
Vis-a-vis głównego wejścia znajduje się wyjście na zielony zewnętrzny dziedziniec, doskonale widoczny poprzez przeszkloną ścianę głównego holu. Całość sprawia wrażenie ogromnej bramy, przez którą wchodzimy na teren parku.
W czwartek, 24 maja, o godz. 17.30, w klubie Sztuka Architektury przy ulicy Andersa 13 (Skwer Tekli Bądarzewskiej - Stacja Muranów) w Warszawie, architekt Piotr Chwazik z biura Hermanowicz Rewski Architekci poprowadzi prezentację projektu siedziby firmy Pol-Aqua.
- Więcej o:
Trwa budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Poznaniu. Powstaje "podziemne serce" muzeum
Kościół św. Stanisława Kostki we Wrocławiu - monumentalny i piękny
PKP broni decyzji o rozbiórce postmodernistycznego dworca. Jakie mają argumenty?
Wieża Górnośląska w Poznaniu - budynek, który wyprzedził epokę
Ciechanów: wieża ciśnień jak "pączek z dziurką". Otwarto ją w 1976 roku
Zabytkowy, urokliwie położny dworzec kolejowy Pilchowice-Zapora na sprzedaż. Można go kupić za 160 tys złotych
Muzeum Katyńskie na Cytadeli Warszawskiej ma już 10 lat. Architektura, która przetrwała próbę czasu
Wstęga Między Sosnami - nowy projekt domu jednorodzinnego od Z3Z ARCHITEKCI