Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Na Chmielnej powstaje biurowiec. Wiemy jak będzie wyglądał [WIZUALIZACJE]

red

W centrum Warszawy, w miejscu zburzonej kamienicy, rośnie już betonowy szkielet. To nowoczesny biurowiec z pracowni Bulanda, Mucha Architekci

Biurowiec Chmielna 25
Biurowiec Chmielna 25 - "falująca" szklana elewacja
LHI

To już druga inwestycja spółki LHI w tej okolicy. Rok temu nieopodal otwarto Nowy Dom Jabłkowskich. Nowy budynek powstaje w miejscu wyburzonej XIX-wiecznej kamienicy, w sąsiedztwie warszawskiego deptaka. Siedmiokondygnacyjny gmach ma połączyć działalność handlowo-usługową oraz przestrzeń biurową.

Dla sklepów i usług przewidziano parter, oraz poziom -1. Powierzchnie na wyższych piętrach zajmą biura. W budynku, na poziomie -2 znajdzie się parking dla 25 samochodów, w tym jedno stanowisko dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przestrzeń handlowa na parterze będzie dostępna bezpośrednio z poziomu ulicy. Do innych sklepów będzie można dotrzeć przez przestronne patio.

Chmielna 25 w budowieFot. MP (warszawa.gazeta.pl)

ZOBACZ WIĘCEJ WIZUALIZACJI>>>

Założeniem projektu było wkomponowanie nowego budynku w istniejącą już tkankę architektoniczną. Projektanci musieli uwzględnić charakter sąsiednich kamienic, dlatego wysokość gmachu jest niemal taka sama jak budynków obok. Biurowiec będzie miał wprawdzie siedem kondygnacji, ale najwyższą z nich cofnięto w głąb działki - będzie ona niewidoczna dla pieszych. Dzięki temu Chmielna 25 nie będzie zaburzać ogólnego widoku ulicy.

Elewacja biurowca ma składać się głównie z "falujących" tafli szkła oraz być uzupełniona o drobne, kolorowe elementy. Projektanci chcieli w ten sposób nawiązać do architektury domów handlowych przy ul. Marszałkowskiej. Z kolei rozrzeźbiona elewacja ma odbijać światło tak, by nadać dynamiczny charakter budynku.

Niecierpliwie czekamy, aż budynek powstanie. Mamy nadzieję, że nowoczesna, szklana kamienica będzie impulsem dla rewitalizacji Chmielnej i jej dawny blask wróci.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Galeria Echo w Kielcach, feeria kolorów

Galeria Echo w Kielcach, fot. Bartosz Makowski

Nowy Dom Jabłkowskich HIT czy KIT?

07.09.2011 WARSZAWA , BIUROWIEC NOWY DOM JABLKOWSKICH , DOM TOWAROWY BRACIA JABLKOWSCY UL. CHMIELNA 19 .FOT. FRANCISZEK MAZUR / AGENCJA GAZETASLOWA KLUCZOWE:ARCHITEKTURA PRZEWODNIK KAMIENICA BIUROWCE STOLICA NOWE BUDYNKI

Skomentuj:

Na Chmielnej powstaje biurowiec. Wiemy jak będzie wyglądał [WIZUALIZACJE]