Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zrujnowany pałacyk odzyskał blask

red, krakow.gazeta.pl

Zabytkowy pałacyk w Parku Strzeleckim w Tarnowie został niedawno wyremontowany. Wcześniej był walącą się ruiną. Oby więcej takich przykładów!

Gruntowny remont budynku był konieczny. Wymieniono w nim wszystkie instalacje, zadbano o odświeżenie wnętrza i nową elewację. W odnowionym pałacyku Galeria BWA będzie miała do dyspozycji przestronne sale oraz niezbędny do organizowania wystaw sprzęt (m.in. system nagłośnienia i multimedialny projektor).

Remont budynku zakładał, że powstała przestrzeń swą funkcjonalnością nie ograniczy się wyłącznie do możliwości organizowania wystaw. W przyszłości obiekt ma być miejscem, w którym goście będą mogli uczestniczyć w wykładach, festiwalach, konferencjach i zajęciach edukacyjnych. W sumie prace remontowe kosztowały 4,5 mln złotych, jednak połowę tej kwoty uzyskano z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

TARNOW PALACYK PARK STRZELECKIfot. Paweł Topolski - Pałacyk przed remontem

Oficjalne otwarcie Galerii zaplanowano na maj tego roku. Pierwszym projektem będzie cykl wystaw "Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal". Patronami projektu są m.in. Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie oraz Muzeum w Dusseldorfie.

Odnowienie pałacyku to tylko pierwszy etap rewitalizacji historycznej części Tarnowa. Kolejnym będzie odnowienie murów miejskich przy ulicy Bernardyńskiej. Jednak prace muszą poprzedzić badania archeologiczne, dopiero po ich zakończeniu będzie można określić zakres renowacji. - Na pewno przewidujemy odbudowę części murów, odnowienie małych schodów oraz poprawę stanu zagospodarowania placu przy ul. Zakątnej - mówi dyrektor Centrum Rozwoju Miasta Krzysztof Madej.

źródło: krakow.gazeta.pl

Skomentuj:

Zrujnowany pałacyk odzyskał blask