Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zamiast przejścia podziemnego - galeria sztuki, piesi pójdą górą

red

Wrocław przygotowuje się do 2016 roku, kiedy to miasto będzie nosić tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Przejście Świdnickie w centrum miasta zostanie kompletnie przebudowane

Zespół projektantów z biura Major Architekci w październiku 2012 r. wygrał konkurs na przebudowę rejonu ulic Kazimierza Wielkiego i Świdnickiej we Wrocławiu. Projekt architektów zakłada zmianę funkcji obecnego przejścia podziemnego, w którym do 2014 r. ma powstać galeria sztuki. Istniejące teraz szerokie zejście do podziemi ma zostać zwężone, ponieważ cały ruch pieszy zostanie poprowadzony górą.

Najbardziej efektowną częścią projektu są dwie wysokie wiaty przystankowe, które przez nadanie im takiej dużej formy mają optycznie zwęzić rozpiętość trasy WZ i w ten sposób odtworzyć historyczny przekrój urbanistyczny. Wiaty pomogą podkreślić oś ulicy Świdnickiej.

Architekci zakładają, że elewacja wiat zostanie wykonana z prętów z włókna szklanego. Zdecydowali się na zastosowanie tego materiału, ponieważ charakteryzuje go prostota montażu, łatwość użytkowania, niska cena, trwałość i elegancki wygląd.

Efekt jaki chcieliśmy osiągnąć to lekkość i pewnego rodzaju eteryczność kubatur, które uzupełnią tkankę miejską dając nową jakość przestrzeni miejskiej w centrum Wrocławia - mówią architekci.

Projektowany plac przed nową siedzibą ESK ma pomóc w integracji mieszkańców oraz stać się atrakcyjną przestrzenią dla wydarzeń kulturalnych. Miasto z przebudową chce zdążyć do 2016 r.

    Więcej o:

Skomentuj:

Zamiast przejścia podziemnego - galeria sztuki, piesi pójdą górą