Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Bydgoszcz na leżaku

red, bydgoszcz.gazeta.pl

Niedawno opisywaliśmy najciekawsze plażowe miejsca w największych polskich miastach. Teraz do tego grona dołączyła Bydgoszcz, której mieszkańcy od niedawna mogą wypoczywać na złotym piasku w centrum miasta

Kilka tygodni temu swoją plażę otworzyła w Bydgoszczy klubokawiarnia "Strefa nad Młynówką". Jej właściciele podkreślają, że chcieli w ten sposób przenieść do miasta trochę berlińskiego klimatu. Pomysł na sztuczną plażę chwycił i już po kilku dniach od otwarcia leżaki zapełniły się mieszkańcami.

Nie bez znaczenia jest lokalizacja klubokawiarni. Goście mogą wypoczywać nad rzeką i podziwiać znajdującą się w pobliżu Wyspę Młyńską. Prawdopodobnie plaża będzie tutaj działać również zimą ponieważ klubokawiarnia chce przed lokalem postawić ogrzewany pawilon.

Chcemy zbudować namiot z nagrzewnicami lub nawet postawić specjalny moduł pływający, na którym urządzimy całoroczny obiekt, jeśli uzyskamy pozwolenia - mówi Ewelina Bejgrowicz, właścicielka Strefy.

Nie jest to jedyna nowa sztuczna plaża w Bydgoszczy. Niedawno 10 ton piasku na swoje podwórko wysypali właściciele Landschaftu, który znajduje się przy ul. Gimnazjalnej. Kawiarnia chce w ten sposób wykorzystać potencjał tkwiący w dziedzińcu.

Inspirację czerpaliśmy z nowojorskich rozwiązań. Tam, nawet na dachach, dużych balkonach, powstają plenerowe miejsca wypoczynku w mieście. Chcieliśmy stworzyć alternatywne miejsce, żeby ludzie mieli szansę usiąść gdzieś indziej niż na ciasnym Starym Rynku czy Wyspie Młyńskiej. W ogrodzie będzie można się wyluzować i legalnie napić się piwa, wszystko w przyjemnej plenerowej atmosferze - mówi Karolina Kowalska, współwłaścicielka Landschaftu.

10.08.2013 Bydgoszcz , otwarcie podworka landgarten nalezacego do kawiarni landschaft .     Fot. Pawel Malinowski / Agencja Gazeta Landschaft w Bydgoszczy (fot. Pawel Malinowski / AG)

Miejmy nadzieję, że lato potrwa jeszcze kilka dobrych tygodni i zdążymy odwiedzić Bydgoszcz.

    Więcej o:

Skomentuj:

Bydgoszcz na leżaku