Bydgoszcz na leżaku
Niedawno opisywaliśmy najciekawsze plażowe miejsca w największych polskich miastach. Teraz do tego grona dołączyła Bydgoszcz, której mieszkańcy od niedawna mogą wypoczywać na złotym piasku w centrum miasta













Kilka tygodni temu swoją plażę otworzyła w Bydgoszczy klubokawiarnia "Strefa nad Młynówką". Jej właściciele podkreślają, że chcieli w ten sposób przenieść do miasta trochę berlińskiego klimatu. Pomysł na sztuczną plażę chwycił i już po kilku dniach od otwarcia leżaki zapełniły się mieszkańcami.
Nie bez znaczenia jest lokalizacja klubokawiarni. Goście mogą wypoczywać nad rzeką i podziwiać znajdującą się w pobliżu Wyspę Młyńską. Prawdopodobnie plaża będzie tutaj działać również zimą ponieważ klubokawiarnia chce przed lokalem postawić ogrzewany pawilon.
Chcemy zbudować namiot z nagrzewnicami lub nawet postawić specjalny moduł pływający, na którym urządzimy całoroczny obiekt, jeśli uzyskamy pozwolenia - mówi Ewelina Bejgrowicz, właścicielka Strefy.
Nie jest to jedyna nowa sztuczna plaża w Bydgoszczy. Niedawno 10 ton piasku na swoje podwórko wysypali właściciele Landschaftu, który znajduje się przy ul. Gimnazjalnej. Kawiarnia chce w ten sposób wykorzystać potencjał tkwiący w dziedzińcu.
Inspirację czerpaliśmy z nowojorskich rozwiązań. Tam, nawet na dachach, dużych balkonach, powstają plenerowe miejsca wypoczynku w mieście. Chcieliśmy stworzyć alternatywne miejsce, żeby ludzie mieli szansę usiąść gdzieś indziej niż na ciasnym Starym Rynku czy Wyspie Młyńskiej. W ogrodzie będzie można się wyluzować i legalnie napić się piwa, wszystko w przyjemnej plenerowej atmosferze - mówi Karolina Kowalska, współwłaścicielka Landschaftu.
Landschaft w Bydgoszczy (fot. Pawel Malinowski / AG)
Miejmy nadzieję, że lato potrwa jeszcze kilka dobrych tygodni i zdążymy odwiedzić Bydgoszcz.
- Więcej o:
Top 10: architektoniczne perełki Bydgoszczy
Stylowa przystań w Bydgoszczy
Trwa budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Poznaniu. Powstaje "podziemne serce" muzeum
Kościół św. Stanisława Kostki we Wrocławiu - monumentalny i piękny
PKP broni decyzji o rozbiórce postmodernistycznego dworca. Jakie mają argumenty?
Wieża Górnośląska w Poznaniu - budynek, który wyprzedził epokę
Ciechanów: wieża ciśnień jak "pączek z dziurką". Otwarto ją w 1976 roku
Zabytkowy, urokliwie położny dworzec kolejowy Pilchowice-Zapora na sprzedaż. Można go kupić za 160 tys złotych